Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podvod? Ilumináti? Uzdravování hvězdy vyvolává šílené konspirační teorie

Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian. | foto: Reuters

LAS VEGAS Lamar Odom je na dobré cestě za úplným uzdravením. Bývalý slavný basketbalista, který se po divokém večírku v nevěstinci ocitl v kómatu, dělá velké pokroky. Dýchá bez přístrojů, je schopný mluvit a částečně se pohybovat. Jeho rychlá rekonvalescence začala vyvolávat šílené konspirační teorie.

Odom, který se v bezvědomí ocitl po užití kokainu, alkoholu a prášků na zvýšení potence, bojoval v prvních dnech po hospitalizaci o život. Utrpěl několik infarktů a selhávaly mu orgány. Postupně se jeho stav ale začal lepšit a nyní se zdá, že je z nejhoršího venku.

Nejprve stiskl ruku své ženy, Khloé Kardashianové, která je u něj po celou dobu, navzdory tomu, že jsou v rozvodovém řízení. Poté bývalý hráč Lakers či Miami krátce otevřel oči a zanedlouho pronesl první slova. „Hi, baby,“ tak měl oslovit svou manželku.

Brzy poté už byl Odom schopný za pomoci masky sám dýchat, teď už to zvládne i bez ní. Ještě více se zlepšila jeho schopnost komunikovat a lékaři na něm provedli úspěšný test polykání. To je důležité pro vyloučení poškození mozku. Podle posledních informací už se dokonce může omezeně pohybovat.

Celkově vzato, velice rychlá rekonvalescence. Až zázračně. A to začalo vyvolávat šílené konspirační teorie.

Publicita, podvod nebo ilumináti?

Paranoidní lidé na sociálních sítích už přišli s třemi teoriemi. Všechny viní rodinný klan Kardashianů.

Protože se blíží další série reality show Keeping Up with the Kardashians, objevují se hlasy, že Odomovo kóma zařidila nějakým způsobem právě rodina jeho ženy Khloé a tím si chtěla zajistit publicitu.

Druhá teorie se opírá o stejný motiv, který ale zasazuje do kontextu velkého podvodu. Odomovi se prý nic nestalo a s Kardashianovými hrál hru, která měla všem přinést pozornost.

Poslední teorie je zdaleka nejšílenější. Rodina Kardashianů je už delší dobu spojována s tajnou společností iluminátů. Podle některých se jedná o spolek, který je schopen zajistit úplně vše, tedy i způsobení nemoci a její okamžité vyléčení.

Odom měl údajně hrozit celé rodině, že její příslušnost k iluminátům prozradí do médií. Za to jej postihl trest a zázračného léku se mu mělo dostat za slib mlčenlivosti.

Hlavní teď je, že se Odomův stav skutečně lepší a má velkou naději na celkové uzdravení. Šíření bláznivých konspiračních teorií však už nezabrání asi nic.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!