Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podvod? Ilumináti? Uzdravování hvězdy vyvolává šílené konspirační teorie

Sport

  9:00
LAS VEGAS - Lamar Odom je na dobré cestě za úplným uzdravením. Bývalý slavný basketbalista, který se po divokém večírku v nevěstinci ocitl v kómatu, dělá velké pokroky. Dýchá bez přístrojů, je schopný mluvit a částečně se pohybovat. Jeho rychlá rekonvalescence začala vyvolávat šílené konspirační teorie.

Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian. foto: Reuters

Odom, který se v bezvědomí ocitl po užití kokainu, alkoholu a prášků na zvýšení potence, bojoval v prvních dnech po hospitalizaci o život. Utrpěl několik infarktů a selhávaly mu orgány. Postupně se jeho stav ale začal lepšit a nyní se zdá, že je z nejhoršího venku.

Nejprve stiskl ruku své ženy, Khloé Kardashianové, která je u něj po celou dobu, navzdory tomu, že jsou v rozvodovém řízení. Poté bývalý hráč Lakers či Miami krátce otevřel oči a zanedlouho pronesl první slova. „Hi, baby,“ tak měl oslovit svou manželku.

Brzy poté už byl Odom schopný za pomoci masky sám dýchat, teď už to zvládne i bez ní. Ještě více se zlepšila jeho schopnost komunikovat a lékaři na něm provedli úspěšný test polykání. To je důležité pro vyloučení poškození mozku. Podle posledních informací už se dokonce může omezeně pohybovat.

Celkově vzato, velice rychlá rekonvalescence. Až zázračně. A to začalo vyvolávat šílené konspirační teorie.

Publicita, podvod nebo ilumináti?

Paranoidní lidé na sociálních sítích už přišli s třemi teoriemi. Všechny viní rodinný klan Kardashianů.

Protože se blíží další série reality show Keeping Up with the Kardashians, objevují se hlasy, že Odomovo kóma zařidila nějakým způsobem právě rodina jeho ženy Khloé a tím si chtěla zajistit publicitu.

Druhá teorie se opírá o stejný motiv, který ale zasazuje do kontextu velkého podvodu. Odomovi se prý nic nestalo a s Kardashianovými hrál hru, která měla všem přinést pozornost.

Poslední teorie je zdaleka nejšílenější. Rodina Kardashianů je už delší dobu spojována s tajnou společností iluminátů. Podle některých se jedná o spolek, který je schopen zajistit úplně vše, tedy i způsobení nemoci a její okamžité vyléčení.

Odom měl údajně hrozit celé rodině, že její příslušnost k iluminátům prozradí do médií. Za to jej postihl trest a zázračného léku se mu mělo dostat za slib mlčenlivosti.

Hlavní teď je, že se Odomův stav skutečně lepší a má velkou naději na celkové uzdravení. Šíření bláznivých konspiračních teorií však už nezabrání asi nic.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat