Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

14:10
Češi v akci
Chodec Lukáš Gdula prošel na patnáctém kilometru mezičasem na 64. místě, jeho ztráta na čelo je kolem tří a půl minuty.
14:05
Češi v akci
Filip Šváb se s Riem bohužel loučí v rozjížďkách, sedmé místo mu neumožní čekat na výkony svých soupeřů, kdy by se eventuálně mohl kvalifikovat na čas.
13:20
Důležité
Velmi nás budou zajímat rozjížďky českých kajakářů, která jsou na programu za malou chvíli. Na startu je už připraven kajakář Filip Šváb, který si zajede sprint na 200 metrů. Později v akci uvidíme i deblkanoisty Filipa Dvořáka a Jaroslava Radoně, a na závěr také čtyřkajak.
13:12
Zajímavost
Dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa v běhu na 3000 metrů překážek Ezekiel Kemboi si rozmyslel konec kariéry poté, co kvůli diskvalifikaci přišel o bronzovou medaili v Riu de Janeiro. Čtyřiatřicetiletý vytrvalec má v plánu vydržet ještě do světového šampionátu v Londýně v příštím roce, na němž by se chtěl rozloučit ziskem osmé medaile.
13:06
Před okamžikem v Riu odstartoval závod chodců na 50 km, ve kterém Češi mají své zastoupení - Lukáše Gdulu. O průběhu závodu vás budeme průběžně informovat.
11:37

Američtí plavci Ryan Lochte a spol. by si v Riu mohli ušít z ostudy kabát. Nejen že se opili a dělali výtržnosti, ještě si vymysleli historku o loupeži a udělali ze sebe oběti.

• Americký plavec Ryan Lochte si v Riu utrhl pěkný kousek ostudy.

Americký plavec Ryan Lochte si v Riu utrhl pěkný kousek ostudy. / Autor: Reuters

11:33

Co stojí za bronzem Špotákové? Energie od lidí i plyšový talisman Pída...

• Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, hod oštěpem, ženy, finále, 18. srpna....

Jejími prvními letními hrami byly ty v Aténách před dvanácti lety, kde česká oštěpařka skončila v kvalifikaci. / Autor: ČTK/AP

05:55
Finále
Brazílie se po finálovém nezdaru žen na olympijských hrách v Riu de Janeiro přece jen dočkala zlaté medaile v plážovém volejbalu. Úřadující mistři světa Alison a Bruno Schmidt v zápase o zlato porazili Italy Paola Nicolaie a Daniela Lupa 2:0. V duelu o třetí místo zdolali Nizozemci Alexander Brouwer a Robert Meeuwsen ruský pár Vjačeslav Krasilnikov, Konstantin Semjonov také ve dvou setech. Pro svou zemi tak v plážovém volejbale při svém debutu pod pěti kruhy získali první olympijskou medaili.
03:40
Finále

Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš porazil ve finále kategorie do 68 kg Rusa Denisenka a získal pro svou zemi historicky první olympijskou medaili.

• Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš.

Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš. / Autor: Reuters

03:37
Finále
USAIN BOLT obhájil časem 19,78 sekundy i zlato v závodu na 200 metrů, z pod pěti olympijských kruhů má už osmé zlato! Druhý doběhl Kanaďan De Grasse, třetí pak Francouz Lemaitre.
03:21
Češi v akci

Hejnová sice na medaili nedosáhla, i se čtvrtým místem je nakonec ale spokojená -

• Zuzana Hejnová skončila ve finále čtvrtky překážek čtvrtá.

Zuzana Hejnová skončila ve finále čtvrtky překážek čtvrtá. / Autor: Reuters

03:21
Finále

Britka Jade Jonesová obhájila v taekwondové kategorii do 57 kg olympijské vítězství z Londýna. Ve finále porazila Španělku Evu Calvovou.

• Britská taekwondistka Jade Jonesová.

Britská taekwondistka Jade Jonesová. / Autor: Reuters

03:19
Češi v akci
ZUZANA HEJNOVÁ skončila v olympijském finále na čtvrté pozici.
03:15
Český úspěch

BARBORA ŠPOTÁKOVÁ si odveze z Ria bronz -

03:11
Češi v akci
Barbora Špotáková zůstává po šesté sérii třetí. Odveze si medaili?
03:10

Adam Sebastian Helcelet skončil v desetiboji na OH dvanáctý v osobním rekordu 8291 b. Vítězný Ashton Eaton vyrovnal Šebrleho olympijský rekord 8893 b.

• Letní olympijské hry, 17. srpna v Riu de Janeiro. Desetiboj - výška: Adam...

Letní olympijské hry, 17. srpna v Riu de Janeiro. Desetiboj - výška: Adam Sebastian Helcelet z ČR. / Autor: ČTK

03:04
Češi v akci

Barbora Špotáková se výkonem 64,80 vrací na medailové příčky, po pátém pokusu je třetí!

• Barbora Špotáková ve finále.

Ty ale zažehnal pokus z páté série, kterým si Špotáková vyhodila bronz. / Autor: Reuters

02:56
Češi v akci
Barbora Špotáková má za sebou čtvrtý pokus, kterým hodila 61,25 metrů a po zlepšení ostatních závodnic ji momentálně patří ve finále šestá příčka.
02:50
Češi v akci
Ve třetím pokusu předvedla Špotáková hod na hranici 60 metrů a měřit si ho nenechala.
02:34
Češi v akci
Barbora Špotáková se druhým pokusem zlepšila na 63,73 metrů a je průběžně na třetím místě.
02:31
Finále

Olympijským vítězem ve vrhu koulí se stal Američan Ryan Crouser. K první medaili z významné soutěže v kariéře mu pomohl olympijský rekord 22,52 metru.

02:28
Češi v akci
Barbora Špotáková prvním hodem zabodla oštěp do vzdálenosti 60,16 metrů a je průběžně ve finále osmá!
01:54
Češi v akci
Mílař Jakub Holuša nepostoupil do olympijského finále v běhu na 1500 metrů. Ve svém semifinálovém běhu obsadil deváté místo časem 3:40,83.
01:38
Češi v akci
Adam Sebastian Helcelet si v hodu oštěpem zlepšil osobní rekord na 68,20 metru a před poslední disciplínou desetiboje na olympijských hrách se přiblížil elitní desítce. Na jedenácté pozici má 7575 bodů a jen pět ho dělí od Luize de Araúja z Brazílie, o pouhé dva další body více má devátý Kurt Felix z Grenady. Dál než český desetibojař hodili jen Kubánec Leonel Suárez (72,32) a Felix (69,92).
00:36
Finále

Kanadská zápasnice Erica Wiebeová získala na OH v Riu svou první velkou medaili. Po finálovém vítězství nad Kazaškou Guzel Manjurovovou bere zlato.

• Kanaďanka Erica Elizabeth Wiebeová.

Kanaďanka Erica Elizabeth Wiebeová. / Autor: ČTK/AP

00:01
Důležité

Brazilská policie doporučila státnímu zástupci obžalovat americké plavce Ryana Lochteho a Jamese Feigena z křivého svědectví. Informovala o tom televize GloboNews. Víkendové přepadení a oloupení v taxíku si zlatí olympijští vítězové z olympijských her podle vyšetřovatelů vymysleli. Úřady tvrdí, že Lochte a jeho tři kolegové z týmu ve skutečnosti poničili čerpací stanici a dostali se do sporu s ochrankou.

• Američtí plavci Gunnar Bentz a Jack Conger.

Američtí plavci Gunnar Bentz a Jack Conger. / Autor: ČTK/AP

23:47
Finále
Pozemní hokejisté Argentiny dotáhli v Riu de Janeiro své tažení za premiérovou olympijskou medailí ke zlatu. Ve finále porazili Belgii 4:2. Na bronz dosáhli po triumfech z minulých dvou olympiád Němci, kteří v duelu o 3. místo zdolali Nizozemsko v repríze finále z Londýna po nerozhodném výsledku 1:1 až na penalty 4:3.
23:40
Finále
Váhovou kategorii do 63 kg, v níž startovala jediná česká zápasnice na OH v Riu de Janeiro Adéla Hanzlíčková, ovládla Japonka Risako Kawaiová.
23:18
Důležité
Sportovní arbitrážní soud CAS oficiálně potvrdil diskvalifikaci čínské plavkyně Čchen Sin-i a brazilského cyklisty Klébera Ramose z OH za doping.
22:45
Finále

Japonská zápasnice Jošidaová nenapodobila krajanku Ičovou a čtvrté olympijské zlato nezískala.Ve finále váhy do 53 kg podlehla Američance Maroulisové.

• Američanka Helen Louise Maroulisová slaví vítězství nad japonskou legendou.

Američanka Helen Louise Maroulisová slaví vítězství nad japonskou legendou. / Autor: ČTK/AP

Nepřehlédněte

Stručně

• Česká republika skončila s bilancí jednoho zlata, dvou stříber a sedmi bronzů na 43. místě v medailovém pořadí zemí.
  • Jaroslav Kulhavý dojel v cross country na stříbrné příčce a přidával do české sbírky desátou olympijskou medaili.
  • Američtí basketbalisté podle očekávání obhájili zlaté medaile na olympijských hrách. Ve finále porazili Srbsko 96:66.
  • Házenkáři Dánska nečekaně vyhráli olympijský turna. Ve finále překvapivě porazili obhájce prvenství Francii 28:26.
  • Brazilští volejbalisté získali v domácím prostředí v Riu třetí olympijské zlato. Itálii ve finále porazili 3:0.