Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Olympijské nadšení na náměstí šílenců u stadionu

V olympijském Pekingu, kde je veškeré dění kolem sportovců a novinářů řízeno do nejmenších detailů, je jen málo míst skutečného lidového nadšení. Jedním z nich je parkoviště nedaleko národního stadionu zvaného Ptačí hnízdo, kde se scházejí "olympijští šílenci" - Číňani, kteří se do metropole sjeli z celé země, aby podpořili olympijské hry.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

.

7. 8. 2008 22:47
Sic!

http://animalrights.webz.cz/olympiada.htm" target="_blank" rel="nofollow">sic!!!!

0 0
možnosti

klídek

7. 8. 2008 15:53
rozumbradové neumějí hodit do latě ani rodinu

a chtěli by kecat do 1,5 miliardového národa:-DRv

Těžko někdy chápat, když čteme ony rady pro Čínu, o co těm lidem, kteří na Číně nemohou najít nic dobrého, vlastně jde? Chtějí Číně vnutit jiný politický systém než ten, který tam dnes je a který zrál mnohá desetiletí a který - jak se zdá - má úspěch. Ten jeho úspěch je poměrně jednoduše měřitelný tím, že lidé mají základní podmínky k životu a jejich materiální pozice se zlepšuje. Chceme snad tam vyvolat situaci vnitřní neklidu? Evropě nestačí ty stovky a tisíce ilegálních imigrantů, které sem denně proudí z Afriky a blízkého Východu, se kterými si některé země už neví rady. Opravdu chceme, aby se čínský způsob života natolik změnil, došlo k otřesu jejích vnitřních hodnot a vyvolal se tak exodus třeba desítek milionů směrem k vyspělému světu, protože se přece také chtějí mít dobře a jdou do toho lepšího světa, o kterém jim evropští „misionáři“ říkají, že podle něho by měli žít? Když z Číny odejde sto miliónů lidí, Čína to moc nepozná, ale Evropa, kam je to nejblíže, se z toho zhroutí. Nechtějme proto měnit to, co tam funguje. Oni k tomu, že by ve svém systému měli něco změnit také dojdou, takový bude objektivní vývoj - ale ať je to výsledkem jejich poznání a nesnažme se jim to vnutit.

Proto snad bychom si měli přát, aby čínský systém i nadále byl úspěšný a situace v Číně byla i nadále stabilní, protože to je i v našem zájmu a nechtějme tuto, jednu z nejdéle existujících světových civilizací učit, jak má žít. Oni sami vědí nejlépe, co je pro ně to potřebné…. :-P

0 0
možnosti

George-NYC

7. 8. 2008 21:22
Re: rozumbradové neumějí hodit do latě ani rodinu

R^100% souhlas s timto velice rozumnym prispevkem. Uz dnes je New York plny cinskych imigrantu z PRC form;Red China], kteri maji penize, skupuji nemovitosti v cele New York-New Jersey oblasti, pomalu prebiraji cele ctvrte v New York City a okoli, nasazuji svoje deti do verejnych a soukromych skol, danim se vyhybaji jak a kde muzou, vydupavaji si vselijake vyjimky pro sve komunity a vubec nemaji zadny zajem se jakymkoliv zpusobem prizpusobit zdejsim mravum a zivotnimu stylu. Plne otevrena Cina by byl dalsi hrebik do rakve zapadni civilizace.

0 0
možnosti