Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opili se, nadávali soupeřům a lámali jejich košťata. Olympijští vítězové museli opustit prestižní turnaj

Sport

  12:15
red deer - Před čtyřmi lety dosáhl životního úspěchu, v ruském Soči mu pověsili na krk zlatou olympijskou medaili. Teď kanadský curler Ryan Fry poutá pozornost znovu. Kvůli opileckému skandálu. Spolu s celým týmem byl za nepřístojné chování vyloučen z prestižního turnaje Světové curlingové tour v Red Deer.

Lídr kanadského curlingového týmu Ryan Fry. foto: Reuters

'Česnekové dívky' žalují na trenéry a svaz. Měla jim být upírána lidská práva

Nablýskaná scéna, kde se střetávají mistři světa i olympijští vítězové a kde se hravá o desítky tisíc dolarů.

Přehlídka nejlepších „profíků“ a jejich nevšedního umění. To jsou turnaje Světové curlingové tour. Právě na jedné takové akci si Fry uřízl pořádnou ostudu.

Spolu se spoluhráči Jamiem Koem, DJ Kidbym a Chrisem Schillem lámal košťata, nadával, ostatním curlerům rozházel věci v šatně.

Kvartet dal v neděli pořadatelům Red Deer Classic nejeden důvod k tomu, aby byl vyloučen. A k tomu také došlo, opilí Kanaďané přišli o svůj závěrečný zápas a domácí podnik pro ně předčasně skončil.

„Byli namol, lámali košťata a mluvili sprostě. Nikdo se na ně nechtěl dívat. Obtěžovali ostatní, poničili vybavení šaten a další curleři si stěžovali, že po šatně mají rozkopané věci. Řekli jsme si, že to už stačilo,“ zdůvodnil diskvalifikaci Frye a spol. manažer curlerského areálu Wade Thurber.

Jak Fry, tak skip mužstva Koe se už za své chování omluvili. „V sobotu jsme udělali chybu v úsudku,“ vysvětloval Koe, kde se stala chyba. Bujarý večírek před finálovým dnem Red Deer Classic se zkrátka nevyplatil.

Fry a jeho nové motto: „Vaše nejlepší já přijde po nejhorší cestě, jakou jste se mohli vydat“

„Choval jsem se trapně, bez špetky úcty. Komise nás právem diskvalifikovala. Dopustil jsem to, že jsem ztratil nad sebou kontrolu a urážel svým chováním ostatní lidi. Přál bych si, abych se mohl každému z nich omluvit osobně,“ kál se Fry.

Příště chce udělat maximum pro to, aby se podobná situace neopakovala.

Je lehce ironické, že čtyřicetiletý curler běžně patří do vyhlášeného týmu Brada Jacobse (ostatně právě s ním vyhrál v roce 2014 olympiádu), který je známý mimo jiné i špičkovou kondicí svých členů.

Dokonce se jim přezdívá „fitnessoví šílenci“. Jak vidno, i ti ale občas zhřeší proti životosprávě.

Autor: