7. června 2017 9:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Oslaví postupem do finále narozeniny náctiletá Ostapenková, nebo zkušená Bacsinszká?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Jelena Ostapenková slaví postup do semifinále French Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jelena Ostapenková slaví postup do semifinále French Open. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Jedna odejde s pláčem, druhá oslaví narozeniny postupem do prvního grandslamového finále v kariéře. I takovou zápletku bude mít ve čtvrtek semifinále Roland Garros mezi Timeou Bacsinszkou a Jelenou Ostapenkovou. Švýcarské tenistce bude v den zápasu 28 let, její lotyšské soupeřce dvacet.

„Bude super oslavit narozky přímo tady na kurtu,“ řekla Ostapenková poté, co si ve čtvrtfinále poradila s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska 4:6, 6:2 a 6:2. Stala se tak první „náctiletou“ hráčkou od Srbky Any Ivanovičové (2007), která na French Open postoupila do semifinále.

„Její výhoda je, že je výrazně mladší než já. Ale možná to bude moje výhoda, protože jsem zase zkušenější,“ žertovala Bacsinszká po výhře 6:4 a 6:4 nad domácí favoritkou Kristinou Mladenovicovou. Čtvrtfinále navíc zvládla navzdory tomu, že se v noci příliš nevyspala.

„Byla jsme hrozně nervózní. Šla jsem do postele zhruba v jedenáct hodin, ale ve čtyři už jsem byla vzhůru. Asi za hodinu jsem sice usnula, ale pak jsem se hrůzou vzbudila ještě před budíkem,“ uvedla 31. hráčka světového žebříčku s tím, že měla noční můru.

Timea Bacsinszki slaví.

Timea Bacsinszki slaví.

„Zdálo se mi, že mám tři ručníky z Roland Garros, které jsem chtěla dát sourozencům. Ale zapomněla jsem je na hotelu. Bylo z toho hrozné drama, protože jsem bez nich nemohla odletět. Vzbudila jsem se celá zpocená a srdce mi bilo jako o závod,“ přidala Bacsinszká.

Obě tenistky se navíc při cestě za nečekaným úspěchem musely vyrovnat i s náročným počasím. Jejich čtvrtfinálové zápasy totiž byly kvůli dešti hned dvakrát přerušeny. Poprvé asi na tři hodiny, poté ještě asi na dvacet minut. „Bylo to těžké, protože se nám na kurtu vystřídala všechna roční období. Byl tady hurikán, písečná bouře a málem i sněžilo,“ uvedla Bacsinszká.

ČTK
  • 1Diskuse