15. prosince 2007 14:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pärsonová se vrátila do boje o křišťálový glóbus

Švédská slalomářka Anja Pärsonová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švédská slalomářka Anja Pärsonová. | foto: ČTK

SV. MOŘIC Švédská sjezdařka Anja Pärsonová mírně překvapivě zvítězila ve sjezdu Světového poháru ve Svatém Mořici. Švédská hvězda, jejímž nejlepším umístěním v sezoně bylo dosud sedmé místo, tak oslavila svou 36. výhru v elitním seriálu v kariéře.

Šestadvacetiletá Pärsonová absolvovala v třináctistupňovém mrazu závod v čase 1:39,32 a favorizovanou Američanku Lindsey C. Vonnovou porazila o osm setin sekundy. Třetí místo se ztrátou 33 setin obsadila Němka Maria Rieschová, jež těsně vytlačila mimo stupně vítězů nejlepší sjezdařku minulé sezony Renate Götschlovou z Rakouska.

Švédská hvězda Pärsonová je sice úřadující světovou šampionkou ve sjezdu, super-G a kombinaci, v úvodu nové sezony však byly její výsledky zklamáním. Dnešním výsledkem se nicméně vrátila do boje o křišťálový glóbus, který už získala v letech 2004 a 2005.

Vedení v průběžném pořadí si udržela rakouská slalomářka Marlies Schildová, která obsadila nebodovanou 42. pozici. Díky osmnácté pozici se jí ale přiblížila její krajanka a obhájkyně celkového vítězství Nicole Hospová, jež nyní ztrácí jen čtyři body. Pärsonová je rázem třetí. V sobotu se ve Svatém Mořici jede superobří slalom.

čtk

Najdete na Lidovky.cz