Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Peteru bych nejradši inzultoval, zuřil šéf ČOV Jirásek

Předseda ČOV dnes také ocenění předával, mimo jiné i Jiřímu Raškovi a Daně Zátopkové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ČOV dnes také ocenění předával, mimo jiné i Jiřímu Raškovi a Daně Zátopkové. | foto: ČTK

PRAHA Pořádně rozzloben končil povídání s novináři předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek. Ten se tvrdě ohradil proti rozhovoru MF Dnes se šefém Prahy olympijské Tomášem Peterou, který navrhnul minulý týden odsunout snahu pořádat olympiádu v Praze minimálně o jedno období na rok 2024.

Jiráska navíc pořádně rozčílilo Peterovo prohlášení, že ČOV má pocit, že Magistrát hlavního města Prahy by měl kandidaturu zaplatit a vrcholný český sportovní orgán ji řídit. "To je úplný nesmysl, za tenhle výrok bych ho skoro inzultoval, protože nevím, z čeho to mohl usoudit," neskrýval svůj hněv Jirásek.

Kontaktovat Peteru kvůli problému ovšem nebude. "Já se totiž nerad peru," snažil se s úsměvem odlehčit své rozčilení. Petera navíc přišel s prohlášením v okamžiku, kdy byl Jirásek mimo republiku, do Česka se totiž vrátil až dnes v noci. A nechápal, co šéfa Prahy olympijské k tomuto kroku vedlo. "Asi je to politická hra, kdy se jednotliví lidé snaží zalíbit před volbami do Evropského parlamentu," přemýšlel Jirásek nahlas.

"Od rána jsem měl povinnosti, tak jsem se nechtěl naštvat hned, ale až po téhle slávě," prohlásil po slavnostním plénu ČOV k výročí 110 let od svého založení v pražském Karolinu. "Ale ještě jsem to pořádně celé nečetl," vyjasnil.

Petera si myslí, že společnost by měl řídit ten, kdo ji financuje, tedy Magistrát Prahy. "Svými osobními názory, jak zachránit apolitickou Prahu olympijskou, jsem nechtěl samozřejmě nikoho naštvat, včetně Milana Jiráska," reagoval dnes Petera.

Petera se brání narčení, že jednal unáhleně
Jirásek soudí, že nyní je na taková prohlášení bez konzultace s odborníky příliš brzo. "Mě to mrzí. Jestli to pramení z jeho zklamání, nebo z čeho, to nevím. Ale teď je první mezník v říjnu, jak dopadne volba pro rok 2016," prohlásil.

Praha se pro rok 2016 nedostala mezi kandidátská města, jak se čekalo. Vážný zájem ale podle dřívějších vyhlášení pražské radnice i zástupců ČOV i Prahy olympijské by měla mít česká metropole pro rok 2020. O čtyři roky dříve bude pořádat olympiádu jeden ze čtveřice Madrid, Chicago, Tokio a Rio de Janeiro.

Osud pražské kandidatury je však i nadále nejasný, neboť má malou podporu politiků. Z toho důvodu i kvůli aktuální ekonomické situaci Petera navrhoval kandidaturu odložit. "Když se odloží, usne," zní z pléna Českého olympijského výboru.

"Jeden cyklus kandidatury vynechala třeba Paříž," namítl však Petera a dal příklad. Debatu nad budoucností kandidatury, která má podle posledních průzkumů pouze třetinou podporu veřejnosti, připustil i pražský primátor Pavel Bém.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....