26. února 2015 19:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stejný přízrak dvakrát za týden. Kvitová opět narazila, Šafářová jde dál

Kvitová v Dubaji nestačila na Suarézovou ve 3. kole | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvitová v Dubaji nestačila na Suarézovou ve 3. kole | foto: Reuters

DAUHÁ/PRAHA Neoblíbená soupeřka v poslední době? Zeptejte se Petry Kvitové a odpověď bude jasná: Carla Suárezová. Španělka ji před týdnem nepustila v Dubaji ani do čtvrtfinále (navíc na stejném místě ji vyřadila i před rokem!) a po přesunu po Blízkém východě vystavila české tenistce stopku i v Dauhá (6:3, 0:6 a 3:6).

Na rozdíl od české jedničky si semifinále na turnaji v Dauhá zahraje Lucie Šafářová. Rodačka z Brna zvládla výborně zápas s Němkou Andreou Petkovicovou a vyhrála 6:2, 6:1.

Kvitová se Suárezovou sehrály znovu třísetovou bitvu, v Dauhá ale nejvýše nasazená Češka po vyhrané úvodní sadě zcela vypadla ze hry a ztratila deset gamů v řadě.

Španělka tak po Karolíně Plíškové vyřadila na podniku v Kataru další Češku a obě může nyní „pomstít“ Šafářová.

Kvitová turnaj v Dubaji předloni vyhrála, v posledních dvou letech ji ale...
Světová trojka Kvitová stejně jako v úterý proti Ukrajince Eleně Svitolonové...

Kvitové se povedl brejk hned v úvodu zápasu a bezpečně získala úvodní sadu, pak ale kupila chyby a deset her za sebou patřilo Suárezové. Až poté se světová čtyřka na chvíli vrátila do hry o postup, snížila na 3:4, jenže španělská hráčka v klíčových chvílích předvedla skvělé prohozy a čtvrtfinále dopodávala na vítězství.

Suárezová, 14. hráčka žebříčku, porazila Kvitovou potřetí v řadě, pokaždé na tvrdém povrchu. Šafářová naopak zápasu s nasazenou šestkou Petkovicovou dominovala a semifinále na okruhu WTA si po slabším začátku sezony zahraje letos poprvé. Zápas zakončila při podání soupeřky vítězným úderem.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Venus Williamsová a Victoria Azarenková.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dauhá

Dvouhra - čtvrtfinále:

  • Suárezová (9-Šp.) - Kvitová 3:6, 6:0, 6:3.
  • Šafářová - Petkovicová (6-Něm.) 6:2, 6:1.
ČTK, mjkMartin Křížek

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz