Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijského vítěze viděli v davu, který zaútočil na washingtonský Kapitol. Měl na sobě bundu národního týmu

Olympijský vítěz v plavání Klete Keller. foto: Twitter.com/ Deborah Roberts

Washington - Mezi účastníky násilného protestu ve washingtonském Kapitolu, kde 6. ledna potvrzoval Kongres vítězství Joea Bidena v podzimních prezidentských volbách, byl i olympijský vítěz v plavání Klete Keller. Na fotografií pořízených při výtržnostech ho identifikovalo nejméně dvanáct lidí.
  10:08

Příznivci současného prezidenta Donalda Trumpa před týdnem vtrhli do Kapitolu. Dav několika stovek lidí se dostal přes bezpečnostní zábrany a po potyčkách s ochrankou a policií někteří pronikli až do zasedacích sálů. 

Kongresmani se museli evakuovat a k jednání se mohli vrátit až po několika hodinách, když se pořádkovým silám za pomoci slzného plynu i střelných zbraní podařilo sídlo zákonodárného sboru vyklidit. Nepokoje si vyžádaly pět mrtvých.

Olympijský vítěz v plavání Klete Keller.
Michael Phelps vs žralok.

Jedním z protestujících byl podle všeho i člen zlatých amerických štafet na 4x200 metrů volný způsob z Atén 2004 a Pekingu 2008 Keller. Osmatřicetiletého bývalého plavce poznali, když se objevily fotografie vysokého muže v bundě amerického olympijského týmu.

Keller své účty na sociálních sítích smazal, ale dříve hlasitě podporoval prezidenta Trumpa. Ten je obviňován z podněcování násilí v Kapitolu, protože dlouho odmítal uznat volební porážku.

Autor:

Mohlo by vás zajímat