20. května 2014 19:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sluková s Kolocovou ladí na Prague Open, počasí jim přeje

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková | foto: ČTK

PRAHA Na rány a bloky skoro jako od chlapů si zvykaly české jedničky v plážovém volejbalu Markéta Sluková a Kristýna Kolocová. Na posledním tréninku před turnajem Světového okruhu Prague Open si na Štvanici zahrály s jedničkami pavouku Laurou Ludwigovou a Kirou Walkenhorstovou z Německa.

"Lepší pár tady není. Člověk se má možnost připravovat na to nejlepší," řekla Sluková po tréninku a oklepávala ze sebe jemný písek. Finále českých hvězd s jedničkami by bylo v neděli ideálním vrcholem ženské premiéry Světového okruhu v české metropoli. "My bychom se nezlobily," culily se Maki a Kiki.

Sluncem zalitý centrální dvorec na Štvanici, na kterém se v minulosti proháněli s raketou velikáni světového tenisu jako Švéd Björn Borg, Jan Kodeš či Martina Navrátilová, zel při tréninku ještě prázdnotou. V hledišti jen zářily modré sedačky a volejbalistky si dole na písku během hodinové seance nic nedarovaly. Při výměnách na body se povzbuzovaly, tleskaly si i vztekle po chybě odkoply míč.

"Projely jsme tak trochu úplně všechno," komentovala Sluková trénink. Po rozcvičení hráčky zkoušely přihrávky a nahrávky, přihrávku s útokem, blokování a obranu z pozic. "Je to skoro poslední den před turnajem, nespecializovaly jsme se na jednu konkrétní věc, jen se ladily na vstup do turnaje," řekla Sluková.

Trénink málem začal bez rakouského kouče českého páru. Simona Nausche nechtěla ostraha pustit na dvorec, protože neměl na akreditaci správné číslo. "Přitom mě ten pán už jednou viděl, protože jsem předtím z kurtu kolem něj procházel," zlobil se Nausch.

Turnaj začíná středeční kvalifikací

Po víkendovém dešti zněla na ještě lehce navlhlém písku čeština, angličtina a němčina a vládly bloky Walkenhorstové, která je se 184 centimetry o 14 centimetrů vyšší než Kolocová. Právě ta se na smeči nemohla prosadit.

"Jsou silné a jsou jak dva chlapi, když srovnáte jejich ránu a dispozice s našima. Občas jsem tam jak malá holčička," usmála se Kolocová. "Je to kus ženských a mají ránu, jako když kopne kůň. Musíme proti nim hrát odvážně," řekla Sluková.

Turnaj startuje ve středu kvalifikací a Kolocová se Slukovou budou mít volno. V akci se představí až v zápasech ve skupině ve čtvrtek a v pátek. "Moc se nám tady líbí, už se těšíme," řekly. Třeba u Negrelliho viaduktu využijí skvělou domácí atmosféru a poprvé v kariéře se na Světovém okruhu dostanou v konečném pořadí do nejlepší trojice.

ČTK, Lidovky.cz