5. června 2014 12:24, aktualizováno  18:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolocová a Sluková ovládly na ME skupinu a jdou do druhého kola play off

Česká beachvolejbalová dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká beachvolejbalová dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková. | foto: FIVB

CAGLIARI (Itálie) Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vyhrály na mistrovství Evropy i potřetí a z prvního místa skupiny E postoupily přímo do druhého kola play off. Páté nasazené Češky uzavřely boje ve skupinně vítězstvím nad německou dvojicí Victoria Bienecková, Julia Grossnerová 2:0. V italském Cagliari si 2. kolo play off zahrají i Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou.

"Máme velkou radost, že postupujeme rovnou do druhého kola," řekly agentuře ČTK Kolocová se Slukovou, které mají jistotu, že v nejhorším případě skončí na ME deváté a vyrovnají svůj loňský výsledek.

Bonnerová s Hermannovou se ocitly po dvou prohrách ve skupině na pokraji vyřazení, ale ve čtvrtek zdolaly Litevky Levu Dumbauskaiteovou a Moniku Povilaityteovou 2:0 a do play off postoupily ze třetího místa. V 1. kole vyřazovacích bojů si v podvečer poradily s Němkami Chantal Laboureurovou a Julií Sudeovou 2:1.

V pátek se Bonnerová s Hermannovou pokusí překvapit favoritky turnaje a nejvýše nasazené Lauru Ludwigovou a Kiru Walkenhorstovou z Německa.

Kolocová a Sluková zvládly zápas proti Bieneckové s Grossnerovou na Sardinii na kurtu jen pár metrů od moře bez většího zaváhání. Ve druhém setu sice prohrávaly 12:14, ale sérií čtyř bodů vývoj otočily.

"Zápas to byl velmi dobrý a znovu musíme vyzdvihnout taktiku Simona (trenéra Nausche), kterou jsme Němky ničily," pochvalovaly si Kolocová se Slukovou. Dohromady s turnajem Světového okruhu v Praze vyhrály už podesáté za sebou.

Německá dvojice, která ovládla následující turnaj po Štvanici v ruské Anapě, prošla do play off ze třetího místa.

Po třech porážkách ve skupině skončil turnaj pro oba české mužské páry - Roberta Kufu s Janem Hadravou i pro Jana Dumka s Přemyslem Kubalou.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Cagliari (Itálie)

Skupina A

Cecchini, Martino (32-It.) - R. Kufa, Hadrava (17-ČR) 2:0 (15, 12).

Skupina F

Chevallier, Strasser (22-Švýc.) - Kubala, Dumek (27-ČR) 2:0 (10, 17).

České páry skončí na 25. místě.

ŽENY
Skupina E

Kolocová, Sluková (5-ČR) - Bienecková, Grossnerová (12-Něm.) 2:0 (14, 19)

Skupina H

Bonnerová, Hermannová (24-ČR) - Dumbauskaiteová, Povilaityteová (25-Lit.) 2:0 (15, 15).

Play off - 1. kolo: Bonnerová, Hermannová - Laboureurová, Sudeová (11-Něm.) 2:1 (-10, 11, 12).

ČTK, Lidovky.cz