14. června 2014 13:11, aktualizováno  17:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolocová se Slukovou obsadily na grandslamu v Moskvě deváté místo

Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu Prague Open 2014 v Praze.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu Prague Open 2014 v Praze.... | foto: ČTK

MOSKVA/PRAHA Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou skončili na grandslamu Světového okruhu v Moskvě na děleném devátém místě. Po třech hladkých výhrách ve skupině v utkání 2. kola play off s Polkami Monikou Brzostekovou a Kingou Kolosiňskou nesplnily roli favoritek a podlehly 1:2 na sety. V tie-breaku české hráčky získaly jen pět bodů.

"Zápas s Polkami nebyl z našich nejlepších a s Moskvou se loučíme. Umístění v desítce je super, ale měly jsme pocit, že by to mohlo být o kousek lepší," hodnotily Kolocová a Sluková na sociálních sítích.

"Jak ale říká Simon (trenér Nausch), nemůžeme prohrát, jen vyhrát nebo se něco naučit, tak doufáme, že jsme se dnes aspoň něco naučily," dodaly.

Deváté skončily Kolocová se Slukovou i na květnovém grandslamu v Šanghaji, na kterém zahajovaly letošní sezonu. Pak poprvé v kariéře vyhrály turnaj Světového okruhu, když na pražské Štvanici opanovaly soutěž kategorie Open. Před startem v Moskvě byly páté na mistrovství Evropy v Cagliari.

Ve skupině v ruské metropoli české olympioničky neztratily ani set a porazily v ní i turnajové pětky Agathu Bednarczukovou a Seixas de Freitasovou z Brazílie. S polským párem, nasazeným až jako číslo 29, si však neporadily.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Moskvě

Ženy
Play-off - 2. kolo: 
Brzosteková, Kolosiňská (29-Pol.) - Kolocová, Sluková (12-ČR) 2:1 (19, -16, 5)

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
HTML/JAVASCRIPT DEVELOPER (30 - 45 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč