Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pojede se na Kreuzigera. Na Vueltě začne jako lídr Saxo-Tinkoff

Tour de France

  17:18
KODAŇ - Cyklista Roman Kreuziger má být lídrem stáje Saxo-Tinkoff na nadcházející Vueltě, i když po náročném dosavadním programu v sezoně s touto rolí nepočítal. Sportovní ředitel týmu Tristan Hoffman dnes uvedl, že český jezdec začne závod jako kapitán a pak se uvidí podle vývoje. Dánská stáj má podle něj připraveny i další varianty, o umístění v celkovém pořadí mohou usilovat také Ir Nicholas Roche, Polák Rafal Majka a Dán Chris Anker Sörensen.

Český cyklista Roman Kreuziger foto: ČTK

"Podle mě bude na začátku Roman přirozeným lídrem týmu. Má za sebou zatím výbornou sezonu a pořád má motivaci a je na tom dobře. Ale Rafal, Nicolas a Chris budou mít také podporu týmu a uvidíme, jak se to vyvine," uvedl Hoffman na týmovém webu. Vuelta začne 24. srpna.

"Máme čtyři potenciální jezdce na celkové pořadí. Tři z nich už byli na Grand Tour v první desítce a Chris byl několikrát blízko. Všichni jsou na tom dobře, což nám samozřejmě hraje do karet," pochvaloval si Hoffman.

ČTĚTE TAKÉ

Kreuziger letos vybojoval páté místo na Tour de France, i když především pracoval pro Španěla Alberta Contadora. Na začátku srpna oznámil, že se postaví na start Vuelty s tím, že lídrem týmu nebude. "Už by toho na mě bylo v téhle sezoně dost a nechci se zničit. Počítám spíš s tím, že se rozjedu směrem k mistrovství světa, kde bych chtěl uspět, protože trať je poměrně těžká a mohlo by mi to sedět," uvedl Kreuziger.

Vueltu pojede počtvrté, jeho nejlepším výsledkem je 21. místo z roku 2007. Contador, jenž španělský závod vyhrál loni, bude tentokrát v pelotonu chybět.

Autor: