Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nemocný Kreuziger po odstoupení z Vuelty zpochybnil start na MS

Sport

  12:30
MADRID - Český cyklista Roman Kreuziger v sobotu odstoupil kvůli nemoci z probíhající Vuelty a vzhledem k zdravotním potížím zvažuje, jestli bude koncem září startovat na mistrovství světa ve Florencii. Sedmadvacetiletý jezdec se rozhodne v nejbližších dnech po konzultaci s vedením stáje Saxo-Tinkoff.

Český cyklista Roman Kreuziger foto: ČTK

"Do pátku budu mít volno bez kola a uvidíme, jak na tom budu potom. S týmem se budeme bavit, jestli by byla šance, abych jel na mistrovství světa. Uvidíme, mělo by se rozhodnout během několika dalších dnů," uvedl Kreuziger na svých internetových stránkách. Konečná nominace české reprezentace pro mistrovství světa (22. až 29. září) bude oznámena za týden po skončení Vuelty.

Vedle Kreuzigra jsou v širším výběru také Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar, František Raboň, Jakub Novák, Stanislav Kozubek, Martin Hunal, Martin Hačecký a Tomáš Bucháček. Kreuziger na Vueltě několik dní bojoval s nemocí a s poslední Grand Tour sezony se rozloučil v průběhu sobotní etapy. "Cítil jsem se hodně špatně, a když jsem viděl, co nás čeká v dalších dvou dnech, vyhodnotili jsme to s týmem tak, že nemá cenu, abych se trápil až do cíle," uvedl.

Český cyklista Roman Kreuziger

"Držel jsem se jen kvůli Nicovi Rocheovi. On sám moc chtěl, abych tam byl a dodával mu svou přítomností klid, i když třeba jen v první polovině etapy. Jenže taky dobře věděl, jak na tom jsem, že jsem úplně vyždímaný a zesláblý. Viděl, že je pro mě ubíjející dojíždět v grupettu. A když jsme se spolu bavili, říkal, že to chápe. Stejně se na to dívá i tým," dodal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!