Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Ať jsem třeba stý. Mé tělo je už unavené, připustil Kreuziger

Tour de France

  13:24
PRAHA - Pátý cyklista z letošní Tour de France pokračuje na Vueltě, ale o nejvyšší umístění už z týmu Saxo-Tinkoff usilují jiní. Český závodník Roman Kreuziger si však z ­toho nedělá těžkou hlavu.

Český cyklista Roman Kreuziger (vlevo) foto: ČTK

Vaše tělo a hlava byly nasměrované na Tour, a na Vueltu už ne?
Věděli jsme, že krize může nastat. Zkusil jsem se držet v pořadí, jenže pak přišel okamžik, kdy jsme viděli, že to dál nemá význam. Ale měl jsem dlouhou sezonu. Nikdo v ­týmu se proto na mě nezlobí.

Váš šéf Bjarne Riis tvrdil, že máte nezvykle nízký tep.
To je důkaz, že mé tělo už je unavené a nereaguje. Teď bych pár dnů měl odjet volněji, abych potom byl v horách ještě platný klukům.

Speciálně Nicolas Roche, váš spolubydlící na pokoji, má Vueltu skvěle rozjetou. Nyní je druhý.
Však k ní také všechno směroval. Nepřekvapuje mě to. Viděl jsem ho, jak vypadal při soustředění v Livignu. Tady poprvé v životě vyhrál etapu na Grand Tour, poprvé si okusil i červený dres lídra, je v klidu, nepanikaří. Užívá si to.

ČTĚTE TAKÉ

Pro vás je to i tak nejlepší sezona v životě. I tím se uklidňujete?
Přesně tak. Teď už je v podstatě jedno, jestli tady budu dvacátý, padesátý nebo stý.

Nemůže se opakovat loňské Giro, kde jste v Dolomitech selhal, ale pak vyhrál horskou etapu?
Nevím. V Pyrenejích chci pomoci klukům. Pak uvidíme.

A co jiný možný scénář: raději odstoupit z Vuelty a připravit se na mistrovství světa ve Florencii?
Zatím je vše otevřené. Je možné i ­to, že už tu poslední týden nebudu, ale pak vypustím také mistrovství světa. Nebo že dojedu až do Madridu a potom pojedu i na svět.

Určitě jste slyšel zprávu italské Gazzetty, podle které by Alberto Contador mohl z vašeho týmu odejít do stáje Fernanda Alonsa. Co si o takové spekulaci myslíte?
Že je to hloupost, absurdní věc, kterou vytáhli nějací novináři. Nejde o ověřenou informaci. Tour bychom měli jet za rok v obdobném složení jako letos, i s Albertem.

Gazzetta také napsala, že po odchodu ruského spolusponzora Tinkova nebude mít majitel vaší stáje Bjarne Riis na Contadorův plat dost peněz. Nebo je v dohledu nový sponzor?
I kdyby zůstala jako sponzor jen Saxo Bank, je natolik silná, že s penězi nebudeme mít problém.

Oleg Tinkov po Tour obvinil Contadora z neprofesionálního přístupu a jeho plat označil za neadekvátní. Co jste tomu říkal?
Alberto je naprostý profesionál! Tinkov byl sice letos náš sponzor, a tak ho i akceptujeme, ale rozhodně nesouhlasíme s tím, co říká.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!