Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Pokud neporazím Mikuláška v prvním kole, končím kariéru, tvrdí Vémola před bitvou roku

Sport

  16:25
Brno - Předního českého MMA bojovníka Karlose Vémolu čeká opět po roce prestižní souboj, tentokrát ale s papírově výrazně lehčím soupeřem. Poté co loni v listopadu prohrál ve vyprodané O2 areně zápas s Attilou Véghem ze Slovenska, utká se v sobotu v Brně s Václavem Mikuláškem. Druhým vrcholem akce Oktagon 19 bude bitva mezi zatím jedinou Češkou, která se prosadila v organizaci UFC, Lucií Pudilovou a Švédkou Cornelií Holmovou.

Karlos Vémola. foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Vémola je podle sázkových kanceláří proti Mikuláškovi velkým favoritem a v minulých týdnech několikrát prohlásil, že pokud nevyhraje stylem hned v prvním kole, ukončí kariéru.

„První kolo bude velice intenzivní, tam bych doporučoval nemrkat. Baba Jaga (Mikulášek) má jedinou šanci, že se pokusí trefit, nebo bude utíkat chvíli, ale to nemůže dělat moc dlouho. Jediná jeho šance je do toho jít hop nebo trop. Já do toho půjdu taky hop nebo trop, takže se válka strhne od samého začátku. Bude to velice intenzivní a rychlý fight. Rozhodně do druhého kola nedojde,“ řekl Vémola v pořadu MMA Letem Světem.

Karlos Vémola
Karlos Vémola s partnerkou Lelou Ceterovou a dcerkou Lili.

Mikulášek se role outsidera nebrání, za svůj úspěch považuje jen samotný fakt, že promotér i Vémola zápas s ním odsouhlasili. Navíc věří, že může favorita zaskočit a porazit. 

„Já si z toho fakt nedělám hlavu, protože mi o nic nejde. Když vyhraju, je to super. Když pohraju, nic se neděje, jedeme dál. Vítězství potěší, prohra naučí. Taková je moje mentalita a já si z toho nic nedělám. Jako nad čím se bude Karlos radovat? Že vyhrál nade mnou? Já jsem v téhle hře opravdu no name,“ uvedl Mikolášek pro iSport.cz. Na dnešní vážení svému soupeři přinesl i velký hřebík, aby měl Vémola po duelu na co pověsit zápasnické rukavice.

Šestadvacetiletou Pudilovou čeká premiéra pod hlavičkou Oktagonu. V zápase se představí poprvé od lednové porážky s Američankou Justine Kishovou, po které skončila v UFC. Nyní se utká s o šest let starší Holmovou.

„Je to spíš zápasnice. Uvidíme, jestli si bude chtít držet postoj nebo bude chtít rovnou zápasit. Je dobrá, patří mezi evropskou špičku,“ řekl Pudilová serveru Sport.cz o soupeřce, proti níž se bude snažit ukončit sérii čtyř porážek.

V dalších duelech na takzvané hlavní kartě se utkají Slovák Samuel Krištovič s Mateuszem Strzelczykem z Polska a Andrej Kalašník se Španělem Tatou Primerou.

I tentokrát museli organizátoři akce, která se opět uskuteční bez diváků, upravovat na poslední chvílí program kvůli pozitivnímu testu na koronovirus. Do oktagonu nemůže nastoupit Michal Dobiáš, Matúš Juráček by měl nastoupit proti náhradníkovi Janu Širokému.

Autor: