29. září 2013 17:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pollert a Hradilek: Vyžírkům nemáme co nabídnout

Setkali se dva vodní slalomáři. Olympijský vítěz Lukáš Pollert (vlevo) a mistr světa Vavřinec Hradilek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Setkali se dva vodní slalomáři. Olympijský vítěz Lukáš Pollert (vlevo) a mistr světa Vavřinec Hradilek. | foto: MAFRA - Tomáš Krist

PRAHA Společného mají dost. Oba dva elitní vodní slalomáři už vládli ve své kategorii celému světu a prosadili se i na olympijských hrách. Bývalý kanoista MUDr. Lukáš Pollert (43), v současnosti pracující ve Fakultní nemocnici Motol na klinice anesteziologie a resuscitace, si z nich přivezl zlato a stříbro. Kajakář Vavřinec Hradilek (26) zatím na olympiádě vylovil z peřejí jedno stříbro, k němuž si ale před krátkým časem přibalil titul mistra světa.

Oba poutají pozornost svým osobitým životním nadhledem, jasnými názory na svět a sympatickým, věčně usměvavým kukučem. Jejich tvář i proto pozná bezpochyby drtivá většina českého národa. Spojuje je také zoufalý nedostatek času. Po složitém hledání termínu se je přece jen podařilo posadit k sobě, byť poměrně pozdě večer. Hradilek druhý den ráno odlétal do Francie, Pollerta pro změnu od časného rána čekala dvoudenní šichta v nemocnici a poté na záchrance.

LN Co myslíte, v čem jste si vy dva podobní?
Hradilek:
My se zase až tak dobře neznáme. Když Lukáš v roce 2000 končil kariéru, tak mně bylo teprve třináct let. Z čehož je zřejmé, že měl život docela jiný než já. Řekl bych, že nás spojuje asi přístup k vodě a schopnost nedělat si z ničeho velkou hlavu a trochu věci odlehčovat.

LN V Česku jste oba nesmírně populární. Nelepí se na vás proto různí vyžírkové, kteří by se na vaší slávě chtěli přihrát a případně vás o něco pumpnout? Spousta elitních sportovců by mohla vyprávět, Jágra nevyjímaje...
Pollert:
Jágr je ale někde jinde. Vzhledem k tomu, že nemáme vyžírkům až tak co nabídnout, tak se kolem nás moc nemotají.

Hradilek: U nás je peněz celkem málo, takže tihle vyžírkové naštěstí míří do jiných sfér...

Celostránkový rozhovor s Lukášem Pollertem a Vavřincem Hradilkem si můžete dočíst v pondělním vydání Lidových novin.

Co ještě zaznělo v rozhovoru

  • Proč jsou čeští vodní slalomáři tak úspěšní?
  • Je přípustné si dát večer před závodem pivo?
  • Jaké je kouzlo vodního slalomu?
  • Jak moc je láká politika?
  • Pomohly jim medaile k vyššímu životnímu standardu?
Václav Cibula

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)