Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Porval se s italským trenérem. Americký rychlobruslař nesmí rok závodit

Sport

  18:30
LAUSANNE/PRAHA - Americký rychlobruslař Mitchell Whitmore dostal roční zákaz startu za noční incident během prosincového závodu Světového poháru v Inzellu. Dvojnásobný účastník olympijských her rušil noční klid a popral se s italským trenérem ve službách Nizozemců Stefanem Donagrandim.

Mitchell Whitmoreho přišla rvačka s trenérem draho foto: Reuters

Whitmore se dostal s olympijským vítězem ve stíhačce družstev z Turína 2006 do konfliktu mezi třetí a čtvrtou hodinou v noci. Na parkovišti hotelu, kde Donagrandi a jeho svěřenci spali, hlasitě „túroval“ auto a choval se hlučně.

Donagrandi se Whitmorea a jeho společnost snažil utišit a prudká výměna názorů vyvrcholila fyzickým napadením, po němž Ital skončil s krvavou tváří a pohmožděným ramenem.

I Václav Kosnar si vyzkoušel, co znamená závodit na Red Bull Crashed Ice.
Red Bull Crashed Ice je bitvou na ostří nože.

Mezinárodní bruslařská unie (ISU) po vyslechnutí účastníků incidentu udělila šestadvacetiletému Whitmoreovi roční distanc do 31. března 2017, tedy na celou příští sezonu.

Američan, jenž byl na letošním mistrovství světa v Kolomně devátý na 500 m a jedenáctý na 1000 m, se může proti trestu odvolat ke sportovnímu arbitrážnímu soudu CAS.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat