22. dubna 2008 11:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pražský messenger vyzývá Doktora

Petr Koudelka touží po Pekingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Koudelka touží po Pekingu. |

PRAHA Jediný krůček zbývá dvojnásobnému olympijskému vítězi Martinu Doktorovi k tomu, aby sáhl po účasti v dodatečné kvalifikaci o účast na OH v Pekingu. Ta se uskuteční v květnu v Miláně, nicméně předtím musí Doktor spolu s deblovým parťákem Jiřím Hellerem zvládnout dnešní nominační závody na 500 a 1000 metrů v Račicích.


Jsou favority. Na delší trati však touží po úspěchu i Petr Koudelka (26) a Filip Dvořák (19). První se živí na bicyklu jako doručovatel zásilek, druhý studuje gymnázium.

Loni coby amatéři z podolské loděnice KVS získali bronzovou medaili na MS v kanoistickém maratonu na 28 km v Györu, jedinou "dospělou“ české rychlostní kanoistiky v roce. Teď hodlají čeřit hladinu i na kratších distancích. "Bude to těžké, jsme spíš vytrvalci, ale ten pokus nám za to stojí. Loni při kontrolkách jsme za nimi skončili druzí jen o dvě vteřiny. Jasně, pro ně to byla první deblová sezona, ale pro nás taky,“ říká Koudelka.

Koudelka střídá svou práci na kole s vodáckými tréninky. Denně najezdí po Praze až sto kilometrů. "To moc není, doyen našeho oboru Láďa Pavlíček, služebně nejstarší messenger na kole, zvládne dvakrát tolik. Jenže kanoistika mě baví, pořád se zlepšujeme,“ má jasno doručovatel.  Úspěšné dvojice i trenéra si všimli v Dukle a od listopadu dostali všichni poloviční kontrakt. "Hned po startu to odpálíme. Buď nám ujedou, nebo se s nimi budeme bít až do cíle,“ přemítá Koudelka před soubojem s favority. "A když to nevyjde, čeká vás obhajoba bronzu. V září se světový šampionát v maratonu pojede v Týně nad Vltavou,“ uklidňuje svěřence kouč Libor Dvořák.