Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prémie za titul: Vettel dostane od Red Bullu pět milionů eur

Sport

  10:38
Jeho základní plat i s příjmy z reklam je podle agentury SID 22 milionů eur (zhruba 566 milionů korun), už v neděli po obědě ale k němu zřejmě přibude dalších 5 milionů eur. Právě takovou odměnu dostane Sebastian Vettel od své stáje Red Bull za zisk titulu mistra světa. A to se zdá být ve Velké ceně Indie už jen formalitou.

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull foto: Reuters

Zatím tu dominoval ve všech trénincích, přitom mu stačí mít "před očima" jen číslo pět, kolem kterého jako by se teď vše točilo. Pět milionů eur totiž Vettel dostane, pakliže po pěti předchozích výhrách dojede v Indii alespoň pátý. Ovšem dost možná ani taky vysoko nemusí být: pakliže totiž jeho jediný konkurent Fernando Alonso skončí druhý, musí být Vettel do osmého místa. A pokud Španěl skončí "až" třetí, nemusí Vettel bodovat vůbec. Zdá se to být jasné, že?

Počítá i s tím stáj Red Bull, která si podle deníku Bild už s předstihem v Indii zarezervovala místo, kde se bude čtvrtý Vettelův titul slavit. A prémie za něj nedostane jen Vettel, nýbrž i všichni zaměstnanci stáje Red Bull - byť oproti pilotovi to bude jen "všimné", tedy 12 500 eur. Ovšem, kdo by se zlobil, že?

Mimochodem - ani pětimilionová prémie neudělá z Vettela nejlépe vydělávajícího pilota F1. Na čele žebříčku se už totiž pár let drží Alonso z Ferrari, který si za rok přijde na 33 milionů eur (přes 840 milionů korun), z čehož 25 milionů dostává od týmu, zbytek jsou reklamní příjmy. Na druhém místě je s výdělkem 28 milionů Lewis Hamilton, jenž závodí za Mercedes. Třetí pak Vettel.

V jednom žebříčku ale prim bude hrát: v 26 letech je Vettel vůbec nejmladším pilotem, který kdy získá čtyři tituly. Michael Schumacher to dokázal ve 32 letech, Alain Prost v 38 a Juan Manuel Fangio v 50. letech dokonce až ve 45.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!