Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Mráz mi vzal šest prstů, znovu se učím chodit, říká horolezec Jaroš

Před více než pěti měsíci seděl obkročmo na ostrém vrcholovém hřebeni desáté nejvyšší hory světa Annapurny a prožíval euforii. To ještě Radek Jaroš (48) netušil, že si přiveze těžké omrzliny nohou a že za extrémní výstup zaplatí drsnou daň. Nejlepšímu českému horolezci před dvěma dny v Olomouci odoperovali články na dalších čtyřech prstech na nohách. Chirurgové mu tak celkově „zapracovali“ už na šesti...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

J. Franke

17. 10. 2012 14:19
Přeji brzké uzdravení!

V každém sportu je jisté riziko zranění, někde menší, někde větší. Kdyby totiž nebyli lidé, co chtějí dosáhnout ve svém oboru maximum, byli bychom pořád někde na úrovni šimpanzů, kterým se tímto hluboce omlouvám. Těm, kteří takto úspěšného člověka odsuzují, přeji krásný zbytek na dne na divanu u televize a mám k nim jedinou prosbu. Zkuste v tom, co znáte či umíte nejlépe, vyniknout nad průměr a až se vám to podaří, zkuste vyšplhat až na vrchol. Uvidíte, že to stojí za to i přes drobné vady na kráse.

0 0
možnosti
JE

J. Esterka

13. 10. 2012 7:01
Každý je svého štěstí strůjce.

0 0
možnosti
JF

J. Farmačka

12. 10. 2012 11:22
Mráz mu nic nevzal, nabídl mu to sám

Je spousta hazardních aktivit, kde člově zbytečně riskuje víc než je zdrávo. Horolezectví k nim bezesporu patří. Pokud je člověk svobodný, budiž. Pokud má rodinu, je nezodpovědný.

0 0
možnosti
LM

L. Mosler

12. 10. 2012 9:33
Živá demonstrace poruchy

lidské osobnosti člověka, který se poškozuje a ještě se tím holedbá. Ať mi někdo vysvětlí, jaká je rozdíl mezi tímto horolezcem a opilcem, který pije a neví, co pije. U jednoho je výsledkem  euforie pomocí endomorfinu, u druhého euforie pomocí methylu. A média na těchto případech a aférách založily svůj současný byznys...

0 0
možnosti
PP

P. Prokýšek

12. 10. 2012 9:57
Re: Živá demonstrace poruchy

Základní rozdíl je v tom, že ožrat se dokáže každej blbec, ale na osmitisícovku vyleze jen fyzicky velice zdatný a odhodlaný člověk, který musí leta trénovat, aby to zvládl.

Váš příspěvek ve mě budí dojem, že jste balík sedící doma u televize, který nic nedokázal a s tímto přístupem ani nedokáže. Šedý průměr, po kterým neštěkne ani pes.

Pan Jaroš je neskutečný člověk, který má můj nesmírný obdiv! Tolik obětování pro splnění svého snu se jen tak nevidí. Držím mu place, ať se brzy uzdraví a zdolá i ten poslední, nejzákeřnější vrchol!

0 0
možnosti

T. Černý

12. 10. 2012 8:46
Zajímavá taktika

Ztrácet se berňáku po kouskách...

0 0
možnosti
JA

J. Arin

12. 10. 2012 10:51
Re: Zajímavá taktika

...budou úlevy..a to se vyplatí...

0 0
možnosti