Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dopingoví hříšníci v Soči: pozitivní test měl po Sachenbacherové i Ital

Sport

  10:47aktualizováno  17:10
SOČI - O první dopingový případ na olympijských hrách v Soči se postarala německá biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Informovala o tom agentura DPA. Bývalou běžkyni na lyžích, která skončila čtvrtá v závodě biatlonistek s hromadným startem, čeká disciplinární řízení.

Němka Evi Sachenbacher-Stehleová. foto: ČTK/AP

Německý olympijský výbor už v pátek ráno informoval, že jeden z členů týmu měl pozitivní výsledek A-zkoušky. Jméno zatím oficiálně nepotvrdil.

Podle agentury DPA měla v těle zakázanou látku třiatřicetiletá Sachenbacherová-Stehleová, majitelka dvou zlatých olympijských medailí a tří stříbrných z předchozích tří olympiád, kde startovala ještě v běhu na lyžích.

K biatlonu přešla před dvěma lety. O tom, že nepoběží páteční štafetu, informoval německý tým již ve čtvrtek.

Sachenbacherová-Stehleová měla potíže s dopingovými komisaři už před olympiádou v Turíně 2006. Den před slavnostním zahájením měla zvýšené hodnoty krevního obrazu a následovalo pozastavení činnosti na pět dnů. Nestihla proto úvodní závod.

Dalším hříšníkem je italský bobista

Zástupci Italského olympijského výboru (CONI) oznámili, že závodník William Frullani měl při úterní kontrole pozitivní test na stimulant dimetylpentylamin. Funkcionáři proto Frullaniho vyřadili z posádky čtyřbobu.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat