14. srpna 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zničí obrovití ranaři chytrý tenis? Obavy antukového krále se neplní

Strach z budoucnosti? Nadala děsí, kam tenis spěje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Strach z budoucnosti? Nadala děsí, kam tenis spěje. | foto: Reuters

PRAHA Rafael Nadal před nedávnem vyjádřil obavy o budoucnost světového tenisu. Podle něho hrozí, že okruh už brzy ovládnou obrovití hráči s dělovými údery a takřka nechytatelným podáním. Postupně se tak ze zápasů vytratí chytrost, zkrátí se výměny a ubude oblíbených technických prvků.

208 centimetrů vysoký Chorvat Karlovič spadá do kategorie ranařů, o nichž španělská hvězda hovořila. Jeho servisy se jen těžko odvrací, jako druhý tenista v historii překročil hranici 10 000 es.

K absolutnímu rekordu, který drží Karlovičův krajan Ivaniševič, mu momentálně chybí už jen 179 nezachycených podání.

Mezi nejlépe servírujícími muži roku 2015 vede před stejně vysokým Isnerem a 196 centimetrovým Raonicem. V žebříčku ATP však této trojici patří „až“ 23., 12. a 10. příčka.

Opravdu se naplňuje černý scénář antukového krále?

Fanoušci dlouhých výměn plných zvratů se bát nemusí. Mezi elitou totiž elegance i nadále sílu poráží.

V desítce hráčů s nejvíce esy této sezony chybí jednička Djokovič a i jeho nejbližší pronásledovatelé Federer a Murray. Nechytatelná podání ke svým pozicím nepotřebuje. Obavy o budoucnost tenisu jsou přehnané.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!