6. listopadu 2011 21:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Recept na český úspěch? Základ postavila Petra

Český fedcupový tým. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český fedcupový tým. | foto: ČTK

PRAHA Rok ve znamení úspěchů českých tenistek skončil symbolicky – vítězstvím ve finále Fed Cupu. Nebýt ale české jedničky Petry Kvitové, z triumfu by se zřejmě radovaly Rusky. "Petra je jednoznačně nejsilnějším článkem týmu," míní Denisa Chládková, bývala fedcupová reprezentantka.

Kdybyste měla najít hlavní důvod úspěchu ve finále, co vás napadne jako první?
Jméno Petra Kvitová. To ona položila základní kámen úspěchu, když zlomila ve strašně těžkém zápase Kuzněcovovou. I ostatním holkám se hraje daleko lépe a uvolněněji, když mohou počítat s tím, že Petra získá dva body. Má obrovské sebevědomí a sílu. Znovu ukázala, jak je nenahraditelná.

PSALI JSME:

Proč na ni Lucie Šafářová v sobotu ani v neděli nedokázala navázat a získat alespoň bod?
Lucka se nemusí stydět. Byla v nezáviděníhodné pozici. Kuzněcovová je zkušená a výborná tenistka, kterou je hrozně těžké porazit pro každou soupeřku. Vždyť i Petra s ní měla vážné problémy. Pavljučenková je zase talentovaná, ve dvaceti letech patří na patnácté místo žebříčku. I ona předváděla na kurtu neuvěřitelné věci.

Co jste říkala na čtyřhru, kterou překvapivě zlomila Lucie Hradecká a ne mnohem zkušenější Květa Peschkeová?
Květě se moc nedařilo, nemohla se chytit. A byla to právě Lucka, která ji vtáhla do zápasu. Porvala se s tím neuvěřitelně. Strašně mě překvapilo, jak pohodově ustála tlak rozhodujícího zápasu.

Co je pro Česko cennější – vítězství Kvitové ve Wimbledonu nebo fedcupový triumf?
Vyhrát Fed Cup je obrovský úspěch, ale tenis se řadí především mezi individuální sporty. Ani pro samotné hráčky neexistuje nic krásnějšího než vyhrát grandslamovou trofej. To se nezmění.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.