Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Reprezentant Fenin si podpálil byt

Sport

  14:05
FRANKFURT - Pohodový večer u opékaného masa se změnil pro českého fotbalového útočníka Martina Fenina v děsuplnou noc. Poté, co se snažil na balkoně zapálit gril, se oheň rozšířil do jeho podkrovního bytu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.

Hasiči zasahují v hořícím bytě Martina Fenina. foto: Bild.de

Martin Fenin (vlevo) se svým spolubydlícím v ještě neponičeném bytu.Jednadvacetiletý útočník bundesligového Eintrachtu je v pořádku, škoda je podle německého listu Bild asi 100.000 eur (zhruba 2,4 milionu korun). Poničen prý nebyl jen byt, ale i část střechy. Fenin tvrdí, že bulvární deník v odhadech škody přehání.

"Martin je v pořádku, stejně tak jako jeho spoluhráč. Byt je samozřejmě pojištěn a Martin v něm po požáru strávil noc," uvedla v prohlášení společnost Sport Invest, která Fenina zastupuje.

K požáru došlo ve čtvrtek večer, když se Fenin a jeho o rok starší spoluhráč Markus Steinhöfer, který u českého reprezentanta bydlí, rozhodli na balkóně bytu v Neu Isenburgu deset kilometrů od Frankfurtu grilovat. Na balkóně postavili plynový gril, od kterého byt chytil. "Policie dnes potvrdila příčinu požáru, kterou byl vadný přístroj," napsal Sport Invest. Mělo se jednat o netěsnící plynovou hadici ke grilu.

"Hasiči mi pošlapali koberce"
"Byl jsem zrovna v bytě, když Markus dal na gril maso. Když jsme gril zapnuli, rozhořel se a jak na něm byla vadná hadička, tak se vznítil oheň," uvedl Fenin událost na svém webu. Škoda podle něj není tak velká, jak napsal Bild. "Policisté navíc uznali, že chyba nebyla u mě, ale na grilu. Naštěstí se nikomu nic nestalo," řekl.

Když začal gril hořet, obou hráčů se zmocnila panika. "Jak jsem měl strach, tak jsem ven vyběhnul bez klíčů, bez telefonu, jen v trenkách. A zabouchl si dveře," líčil Fenin. "Venku jsme zvonili na sousedy, aby šli raději ven. Vypadalo to na velký požár, ale tak hrozné to nebylo. Naštěstí se oheň dovnitř nedostal, takže jsme v bytě normálně přespali a ráno vyrazili na trénink," řekl.

Byt prý bude brzy v pořádku. "Bydlet se tu dá. Teď odjíždím, tak to tu dají dohromady. Poklidí, vyčistí, vymění dveře a budou tu muset vymalovat, od kouře to tu smrdí," uvedl fotbalista, který se chystá na úterní sraz národního týmu. Nábytek i jeho sbírka dresů přežily bez újmy. "Jen koberce mi hasiči trochu pošlapali. Zrovna, když už jsem se tu začal cítit jako doma, tak přišlo tohle," povzdechl si Fenin.

Požár prý vzbudil velký ohlas mezi sousedy. "Do naší tiché uličky přijelo asi pět hasičských aut a po bytě běhalo třicet nebo čtyřicet hasičů. U mě hořelo a oni se nás ptali, jestli nemáme karty na podpis. Tak jsme se jim za akce podepisovali."

Ani nepříjemná událost Fenina od dalšího grilování neodradí. "Až si pořídím nový gril, zase se do toho pustím. Dám si ale velký pozor, jaký gril si koupím. Pozvu hasiče a seženu i hasičák, abych byl připravený na všechno," dodal žertem.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...