30. května 2011 16:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Robert se vrátí ještě letos, tvrdí manželka Kubicy

Nehoda Roberta Kubici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda Roberta Kubici. | foto: Reuters

MONAKO Polský pilot Robert Kubica, zotavující se po těžké nehodě, kterou měl před čtyřmi měsíci v rallye, by přece jen mohl startovat v letošní sezoně formule 1. Manažer jezdce Renaultu Daniele Morelli popřel nedávné prohlášení majitele stáje Gerarda Lopeze, podle nějž se Kubica letos v šampionátu neobjeví.

"Nevím, proč to řekl. Lékaři a odborníci přitom tvrdí něco zcela opačného," citovala Morelliho agentura Reuters. "Všichni lékaři, nejen ti naši, Roberta pro tuhle sezonu neodepisují. Myslím, že Lopez neměl pravdu," dodal.

Kubica havaroval 6. února při regionální rallye v Itálii a málem přišel o pravou ruku. V nemocnici strávil dva měsíce a podrobil se řadě operací, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti. Nedávno začal druhou fázi rehabilitace a podle Morelliho už dokáže uchopit předměty, ale stále mu kvůli dlouhému pobytu na lůžku chybí síla.

Manažer je také přesvědčen, že během několika týdnů začne Kubica trénovat v autě. "Hodně na sobě pracuje, s rukou a nohou cvičí pět hodin denně. Vše probíhá bez komplikací a v srpnu bychom měli mít o jeho návratu do formule jasnější představu," dodal Morelli.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!