12. března 2015 21:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Větrná loterie vynesla Koudelkovi sedmé místo, vyhrál Freund

Roman Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka | foto: Reuters

TRONDHEIM Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil sedmé místo v dnešním závodě Světového poháru v Trondheimu. Skoky dlouhými 126,5 a 128 metrů si tak vylepšil náladu poté, co si v tomto týdnu připsal v Lahti a Kuopiu nejhorší výsledky v sezoně. Závod jasně vyhrál Němec Severin Freund za skoky 135 a 139 metrů a dostal se do čela celkového pořadí seriálu.

Koudelka, pátý muž průběžného pořadí SP, se v tomto týdnu trápil. V neděli byl v Lahti čtrnáctý, což byl dosud jeho nejhorší výsledek. V úterý ho v Kuopiu sfoukl vítr už v prvním kole a obsadil dokonce až 38. místo.

Český skokan Roman Koudelka.
Český skokan Roman Koudelka.

Ideální to nebylo ani dnes, když v prvním kole za proměnlivého větru zaostal za nejlepšími a hrozil mu pád až na závěr druhé desítky. Jenže jury mu přičetla body za vítr a do druhého kola šel z 11. příčky.

Lídr se propadl na deváté místo

Druhý skok mu vyšel o trochu lépe, navíc dostal bodovou přirážku za zadní vítr a šel pořadím nahoru. Ze závodníků, kteří na tom byli po prvním kole hůře, se před něj dostal jen Anders Bardal, naopak dalších pět závodníků nechal za sebou.

Dostal se i před vítěze prvního kola Rakušana Stefana Krafta. Tomu skok 2. kola několikrát kvůli větru odložili, za letu navíc měl problém s vázáním na lyži. Dosavadní lídr celkového pořadí se tak propadl až na devátou příčku a Freund se tak stal novým lídrem. Před Krafta se v celkovém pořadí dostal i dnes druhý Slovinec Peter Prevc.

Žádný další český reprezentant do 2. kola nepostoupil. Jakubovi Jandovi scházely na 34. místě k postupu dva body. Hned za ním na 35. a 36. místě se poskládali Jan Matura a Antonín Hájek.

ČTK