Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Romance' Super Bowlu = nejsledovanější událost v historii sportu

Sport

  20:40
MIAMI - Každý to chtěl vidět. Těžce zkoušený tým z New Orleans se dostal poprvé v historii do finále Super Bowlu. A hned první účast proměnil ve vítězství. Tým kolem rozehrávače Drewa Breese k ceně Vince Lombardiho došel hodně trnitou cestou, kterou na začátku před pěti lety lemovala tragédie, smutek a žal. Poté však Saints jako by skutečně pomáhali všichni "svatí" a o tom, zda příběh jak vystřižený z hollywoodské dílny bude mít šťastný konec, bylo zvědavo více jak 100 milionů diváků.

Kim Kardashian, přítelkyně Reggie Bushe. foto: Reuters

Nedělní finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL bylo nejsledovanější událostí v historii televizního vysílání (myšleno nejsledovanějším programem vysílaným jednou televizní stanicí, pozn. redakce). 44. finále Super Bowlu mezi New Orleans Saints a Indianapolis Colt totiř přilákalo k obrazovkám 106,5 milionu diváků, čímž o půl milionu překonal předchozí rekord, který od roku 1983 držel závěrečný díl seriálu M.A.S.H.

New Orleans Saints slaví.

Rekord Super Bowlu však mírně znehodnocuje fakt, že v době vysílání seriálu M.A.S.H. mělo televizní přijímač méně domácností. K vysoké sledovanosti dopomohlo to, že za Indianapolis nastoupil oblíbený quarterback Peyton Manning, ale především finálová účast New Orleans Saints, jejichž příběh se blíží seriálové romanci.

Tým, který před čtyřmi roky přišel kvůli řádění hurikánu Katrina o stadion, dosáhl historického úspěchu a hned při své první účasti v Super Bowlu získal cennou trofej Vince Lombardiho po výhře 31:17. Loňský Super Bowl mezi Arizonou a Pittsburghem v televizi sledovalo 98,7 milionů diváků.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!