24. října 2011 10:14, aktualizováno  11:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rossi po smrti jezdce: Byl jako mladší bratr

Archivní snímek z 2010. Rossi a Simoncelli na společné fotografii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Archivní snímek z 2010. Rossi a Simoncelli na společné fotografii. | foto: ČTK

SEPANG/PRAHA V nedělním závodě MotoGP došlo k tragické nehodě. Již v prvním kole na trať upadl závodník Marco Simoncelli přímo pod kola Valentina Rossiho a Colina Edwardse. Necelou hodinu po nehodě byl italský jezdec mrtev.

PSALI JSME:

Do nemocnice byl také převezen účastník nehody Edwards, který byl po zranění Simoncelliho v šoku a měl zranění dolních končetin. Valentino Rossi po smrti kolegy a kamaráda nenacházel slov. Až večer sdělil krátké vyjádření prostřednictvím sociální sítě Twitter. "Sic (Simoncelliho přezdívka) byl jako můj mladší bratr. Byl silný na trati, milý v životě. Pořád tomu nemohu uvěřit, bude mi chybět."


K tragédii se vyjádřily i další osobnosti světového sportu.

Alberto Contador, cyklista, trojnásobný vítěz Tour de France: Je těžké se vyjádřit. Odpočívej v pokoji, Marco. RIP.

Andrés Iniesta, fotbalista Barcelony, úřadující mistr světa i Evropy: Ciao Marco. Odpočívej v pokoji.

Casey Stoner, mistr světa MotoGP: "Jsem strašně smutný ze ztráty Marca. Když se něco takového stane, uvědomíte si, jaký život je. Je mi z toho špatně. Je mi líto Markovy rodiny, vůbec si nedokážu představit, čím si nyní procházejí."

Wesley Sneijder, fotbalista Interu Milán: Je to strašlivá zpráva. Marco, odpočívej v pokoji.  

Mark Webber, pilot formule 1: Marco byl výjimečný talent, jenž nám bude scházet. Myslím na ty, které miloval. A na celý paddock MotoGP.

Fabian Cancellara, cyklista: Odpočívej v pokoji, Marco.

Marco Simoncelli zemřel. Jeho otec Paolo
Marco Simoncelli zemřel. Jeho matka Rossella.

Rodiče Marca Simoncelliho právě prožívají těžké chvíle. Zemřel jim 24 letý syn.

Rubens Barrichello, pilot formule 1: Byly to těžké chvíle, když jsem zprávu a Marcově smrti slyšel doma v Brazílii. Zemřel skvělý jezdec i člověk.

Sébastien Buemi, pilot formule 1: Nemohu uvěřit tomu, co se stalo při Velké ceně v Sepangu. MotoGP přišlo o jednoho z nejlepších řidičů, kteří kdy závodili.

Massimo Moratti, prezident fotbalového klubu AC Milán: Každý člen organizace AC Milán vyjadřuje rodině a pozůstalým upřímnou soustrast. Marco byl náš velký fanoušek. Je to tragédie.

Sauber, tým z formule 1: Chtěli bychom vyjádřit nejhlubší soustrast rodině, přátelům a fanouškům Marca Simoncelliho.

Pablo Montoya, pilot série NASCAR: Odpočívej v pokoji, Marco Simoncelli. Byl to tak milý kluk! Moje myšlenky jsou s jeho rodinou a přáteli, modlím se za ně."

Tamara Ecclestone, dcera prezidenta formule 1 Bernieho Ecclestonea: Mé myšlenky jsou s jeho rodinou a přáteli.

Francesco Molinari, 34. golfista na světovém žebříčku: To je šokojící zpráva z Kuala Lumpur. Odpočívej v pokoji, Marco. To jsou zprávy, které nikdy nechcete slyšet.

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ KONSTRUKTÉR FOREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč