Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozdílný život hvězd UFC. McGregora láká i wrestling, Rouseyovou posílají do důchodu

Sport

  6:00
PRAHA - Hodně rozdílné směry nabraly v posledních dnech a týdnech kariéry dvou nejvýraznějších postav MMA a UFC – Ira Conora McGregora a Američanky Rondy Rouseyové.

Ronda Rouseyová a Conor McGregor. foto: Reprofoto

Irský bouřlivák dokázal 12. listopadu knockoutovat ve druhém kole šampiona xx váhy Eddieho Alvareze a jako první zápasník UFC se stal mistrem světa dvou divizí. Následně se vzdal titulu v pérové váze, získal boxerskou licenci ve státě Kalifornie a oznámil desetiměsíční pauzu kvůli těhotenství své partnerky Dee Devlinové.

„Možná se vrátím dříve, uvidíme. Dítě by se nám mělo narodit na přelomu března a dubna. Nechávám si vše otevřené,“ okomentoval před pár dny možnost návratu do oktagonu či ringu sám McGregor.

„Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi říkal, že chce deset měsíců pauzy. Nic nového nevím. Pokud Conor něco chce, nebo potřebuje, zná moje telefonní číslo, stejně tak ví, kde mám kancelář. Moje dveře jsou pro něj stále otevřené,“ zněla reakce šéfa UFC Dana Whita po posledním UFC 207.

Opět tak ukázal svůj rozdílný přístup k osmadvacetiletému Irovi a o rok starší Rondě Rouseyové, přestože je to nyní právě McGregor, kdo je hlavní (nejen) mediální tváří jeho společnosti.

Ronda Rouseyová a Conor McGregor.
Ronda Rouseyová a Conor McGregor.

Ronda Rouseyová a Conor McGregor se potkali tváří v tvář při jednom z natáčení.

Možná i proto vymýšlí rodák z Dublinu všechno možné, jen aby Whita poškádlil, provokoval. Kromě svého neustálého koketování s boxerským ringem a touhou dostat do jednoho společného americkou legendu tohoto sportu Floyda Mayweathera, přišly nyní média s další novinkou.

Conora McGregora láká stejně jako třeba jeho „kolegu“ Brocka Lesnara nejslavnější wrestlingová liga světa – WWE. Aby ne, když jde o ještě možná větší byznys než v případě UFC. A není tajemstvím, že peníze zajímají bijce přezdívaného „Notorious“ až jako první.

„Bylo by to skvělé, pokud by byl ve WWE. Je to člověk, který ví, jak dělat byznys. Je to člověk, který dělá novinové titulky. Myslím, že to bylo skvělé pro WWE a ještě lepší pro Conora McGregora,“ řekl k tomuto tématu pro oficiální web wrestlingové soutěže Paul Heyman, známý to manažer právě Lesnara.

„Že by zbil všechny ve WWE? Když si to myslí, budiž mu to přáno. Víte, hodně lidí o něm mluví prostřednictvím naší ligy. Je to pochopitelné, protože spojení těchto dvou značek má velkou sílu a moc. Conor je velký tahák pro všechny. Patří mu obdiv. Je lepší než všichni ostatní. Tedy s výjimkou mne a Brocka Lesnara,“ dodal Heyman.

Dle britského Daily Mail by se tomuto spojení nebránil ani provozní ředitel WWE Triple H, který by se rád s McGregorem sešel a možnosti kontraktu prodiskutoval. Znovu je ale otázkou, jak by se na toto spojení díval White. UFC i WWE spolu sice spolupracují, ovšem každý svůj společný tah mají přesně připravený a nalajnovaný.

Mimo jiné proto, že White v posledních necelých dvou letech pochopil, že k propagaci a globalizaci svého sportu potřebuje i kvalitní anti-dopingový program a spolupráci s WADA, ve wrestlingové organizaci toto téma příliš neřeší.

Důkazem budiž právě i Lesnar, kterému k „čistému“ návratu do klece nepomohla ani výjimky z anti-dopingového programu UFC a při jedné z nemnoha kontrol, kterému musel před UFC 200 absolvovat, neprošel na anti-estrogen.

Podobně zamotaná, ovšem z trochu jiného pólu je situace také kolem Rouseyové. Devětadvacetiletou rodačku ze Santa Moniky posílá kde kdo směr zápasnický důchod, ostatně ani její ochránce Dana White dle svých posledních vyjádření v její návrat nevěří. A dá se říct, že si jej ani už nepřeje.

Jestli z finančních důvodů, nebo chce skutečně Rouseyovou chránit, jak se dají jeho slova mezi řádky chápat, to ví jen on sám. Pravdou ale je, že zatímco v mnoha světových anketách je zhruba 80 procent hlasujících přesvědčeno o tom, že bývalá největší hvězda UFC se už do klece nevrátí, její osobní sponzor a také hlavní sponzor ligy – oděvní gigant Reebok – za Rouseyovou i nadále stojí.

„Naše partnerství není jen o výhrách a porážkách. Je v něm daleko více. Reebok proto zůstává i nadále pevně v rohu Rondy Rouseyové,“ zní v prohlášení společnosti, která tak chce i nadále pokračovat ve smlouvě, kterou obě strany uzavřely v roce 2014.

Tehdy byla americká bojovnice na vrcholu sil i slávy. Dokáže se ještě vrátit, nebo dojde na slova její přemožitelky Amandy Nuňesové, která ji předpovídala lukrativní výdělky právě ze sponzorských smluv a natáčení dalších filmů?

Mohlo by vás zajímat