Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Rozhodla vteřina. Bekele porazil Faraha na půlmaratonu v Newcastlu

Sport

  17:17
NEWCASTLE - Etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele vyhrál ve strhujícím finiši prestižní duel s Mo Farahem na půlmaratonu v Newcastlu. Britský atlet prohrál v závěrečném sprintu o jednu sekundu, další legenda Haile Gebrselassie skončil s odstupem třetí. Bekele dokončil svůj první půlmaraton v kariéře v čase hodina a devět sekund.

Mohamed Farah foto: Reuters

"Jsem zklamaný, ale skončil jsem druhý za skvělým atletem," řekl v cíli Farah, jenž letos na mistrovství světa v Moskvě triumfoval na tratích pět a deset kilometrů. Tento double získal i na loňských olympijských hrách v Londýně a je právě po Bekelem druhým mužem v historii, který to dokázal.

Světový rekordman na desítku Bekele nasadil k trháku necelé dva kilometry před cílem a zdálo se, že míří za jasnou výhrou. Třicetiletý rodák ze Somálska ale zabojoval a na posledních 400 metrech se k Bekelemu přiblížil na dosah, předstihnout ho ale nedokázal.

Čtyřicetiletý bývalý světový rekordman v maratonu Gebrselassie na nástup svého krajana zareagovat nedokázal a zaostal o 32 sekund.

Hvězdné trio vytrvalců Bekele, Farah a Gebrselassie má dohromady na kontě 12 titulů mistrů světa a sedm zlatých olympijských medailí.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...