Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruské kamikaze. Kvjat v domácí Velké ceně úmyslně boural do Vettela

Sport

  20:30
SOČI/PRAHA - Na Daniila Kvjata má Sebastian Vettel smůlu. Před čtrnácti dny se strkali v Číně, nyní ho vyřadil v Rusku. „Pokud chci s někým mluvit, je to on,“ plánoval po závodě čtyřnásobný mistr světa. Závod pro jedničku Ferrari skončil hned v úvodním kole. Přemotivovaný Kvjat do něj narazil zezadu hned dvakrát. Když nestačila jedna rána, poslal ho podruhé pro jistotu přímo do bariéry.

Daniil Kvjat dvakrát sestřelil Vettela a ten na něm nenechal nit suchou. foto: ČTK/AP

Čtvrtý závod, čtvrtá výhra. Rosberg potvrdil v Soči svou dominanci

Ve druhé zatáčce Kvjat nedobrzdil a zezadu postrčil Vettela do svého týmového kolegy Daniela Ricciarda z Austrálie a vzápětí dalším nárazem do zadní části vozu poslal Vettela do bariéry.

Kvjat pak musel za trest na deset sekund zastavit v uličce v boxech. V součtu s opravou vynucenou nárazy na dráze přišel o šanci alespoň napodobit výsledek z Číny.

Vettel s Kvjatem měli kolizi i v úvodu minulého závodu v Číně, kde nakonec přesto obsadili druhé a třetí místo.

Tentokrát ale Rus na domácí trati oběma zničil závod. Vettel kvůli sobotní výměně převodovky nestartoval druhý podle času v kvalifikaci, ale až sedmý. Vystřelil vpřed jako raketa a chystal se předjíždět Ricciarda, jenže Kvjat byl proti.

Naštvaný Vettel: Závod neměl mít jen dvě zatáčky

Vettel vyšel naprázdno už podruhé v sezoně. Do předminulé Velké ceny Bahrajnu ani neodstartoval kvůli poruše v zaváděcím kole. „Závod měl mít 53 kol, ne dvě zatáčky,“ zlobil se.

„Viděl jsem video, co jsem mohl dělat? Už první rána mě překvapila. Byl jsem na tom dobře a na brzdy mířil před Ricciarda. Pak přišla druhá rána a bylo po všem,“ konstatoval Vettel.

Kvjat tentokrát přiznal, že viníkem kolize je on. „Pozdě jsem zareagoval, je mi to líto a poučím se z toho,“ komentoval první náraz.

„Je těžké se s takovými věcmi smířit“

Při tom druhém ho prý překvapilo, jak výrazně Vettel před ním zpomalil. „Je na mě určitě naštvaný, to je mi jasné, ale vyříkáme si to,“ řekl.

„Takové věci se při závodech stávají, ale je těžké se s nimi smířit,“ odpovídal mu na dálku Vettel. „Neřekl bych, že ho nemám rád, ale myslím, že chyboval před čtrnácti dny a dnes zase. Měl by něco změnit.“

Kvjat by měl zapracovat na svém stylu jízdy už kvůli sobě. Do Red Bullu se tlačí velmi rychlí mladíci ze stáje Toro Rosso a jeho místo je v ohrožení. Dnes určitě týmové šéfy o tom, že ho potřebují, nepřesvědčil.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?