Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Rýsuje se boxerská bomba. McGregor se připravuje na další zápas, jeho soupeřem bude Pacquiao

"Cítím se opravdu dobře. Kdo rozdává knockouty napříč váhovými kategoriemi? Všichni se snaží být jako já, ale to se jim nepodaří. Můžete znovu vyrýt mé jméno do historie," řekl McGregor po zápase. foto: Reuters

V bojových sportech končit nehodlá. Ač legenda MMA Conor McGregor letos zveřejnil, že v kariéře pokračovat nehodlá, zřejmě do toho nezapočítal box. Vyhlédl si v něm totiž dalšího soupeře.
  5:00

Conor McGregor je historicky prvním zápasníkem, který v UFC držel tituly ve dvou váhových kategoriích současně. Za svou kariéru si v posledních pěti letech připsal pouze dvě porážky, naposledy stál v oktagonu v lednu letošního roku, kdy porazil Donalda Cerroneho v prvním kole technickým knockoutem.

V červnu však k překvapení všech oznámil, že končí s kariérou. Vzhledem k tomu, že konec prohlašoval už potřetí, nebral jeho slova nikdo vážně. Teď se ukázalo, že právem. Na svém twitteru totiž prozradil, že chystá další boxerský zápas. Po Floydu Mayweatherovi jr., se kterým před třemi lety prohrál v desátém kole, se rozhodl vyzvat Američanova největšího boxerského rivala. Manny Pacquiaa.

Zápas Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao, Američan slaví vítězství.
Conor McGregor slaví s fanoušky po zápase.

“Bude mi ctí postavit se dvěma nejlepším boxerům novodobé éry,” prohlásil na svých sociálních stránkách. Dodal také, že by se zápas měl uskutečnit na blízkém východě. A zápas nepřímo potvrdil i sám filipínský boxer, v současné době filipínský senátor. “Nepopíráme to,” odpověděl Jayke Joson, Pacquiaův osobní asistent.

Později však přidal víc informací. “Oba se připravují na tento epický poslední boxerský zápas.” Podle všeho by se měl výtěžek darovat na boj proti koronaviru. Joson také prozradil, že sice ještě není nic podepsáno, ale jednání se značně posunula.

Pacquiao stál v ringu naposledy v červenci loňského roku, kdy porazil Keitha Thurmana. Za svou kariéru vyhrál 62 zápasů, z toho 39 knockoutů. Prohrál sedmkrát a dvakrát skončil zápas remízou. Pacquiao byl také jediným boxerem v historii, který držel tituly v osmi různých divizích.

Prodej bytu 2+kk v Novém Městě na Moravě
Prodej bytu 2+kk v Novém Městě na Moravě

Masarykova, Nové Město na Moravě, okres Žďár nad Sázavou
3 070 000 Kč