Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková byla dvanáctá na patnáctistovce

Sport

  12:23aktualizováno  15:28
ČELJABINSK - Den po triumfu v závodě na 3000 metrů obsadila rychlobruslařka Martina Sáblíková na Světovém poháru v Čeljabinsku 12. místo na poloviční trati. Specialistka na delší závody a bronzová olympijská medailistka z patnáctistovky dosáhla času 1:59,80 a o téměř tři sekundy zaostala za vítěznou mistryní světa Ireen Wüstovou z Nizozemska.

Martina Sáblíková. foto: Reuters

Karolína Erbanová v Rusku vyhrála divizi B na pětistovce. Dosažený čas 38,94 sekundy by jí stačil v elitním "áčku" na 17. místo. Sáblíková dosáhla v testu rychlosti na 500 metrů času 41,54, což na žádnou soupeřku nestačilo.

Erbanová se oproti pátečnímu výkonu zlepšila o 39 setin sekundy, po dvou závodech jí patří v hodnocení SP patnácté místo a díky tomu se v příštím pokračování Světového poháru za týden v Astaně představí mezi elitou v divizi A. Navíc Erbanová bodovala i na patnáctistovce díky sedmému místu ve skupině B.

Trenér Novák: Uznání zaslouží Ebanová

"To, co dnes předvedla v nabitém dopoledni Karolína Erbanová, když navíc měla po dnešním sprintu sotva hodinku na odpočinek před startem na 1500 metrů, zaslouží velké uznání," řekl pro web Novis Teamu trenér Petr Novák.

Po dvou dnech závodění v úvodu sezony byl rád, že cíl výpravy se podařilo splnit. "Letěli jsme do Čeljabinsku k premiéře se dvěma hlavními úkoly: aby Martina Sáblíková obstála v boji na tři kilometry a aby se podařilo Karolíně posbírat co nejvíc bodů při obou sprintech. Což včera vyšlo Martině parádně a dnes zvítězila v B skupině i Karolína, takže se za týden v Astaně posune už mezi nejrychlejší ženy světa," dodal kouč.

Na pětistovce byla suverénně nejrychlejší stejně jako v pátek Číňanka Ťing Jü (37,65), jež opět jako jediná pokořila hranici 38 sekund.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...