15. listopadu 2015 21:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sáblíková vybojovala třetí místo na 1500 metrů, zlepšila vlastní rekord

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková. | foto: ČTK

CALGARY Martina Sáblíková vybojovala na Světovém poháru v rychlobruslení v Calgary třetí místo v závodu na 1500 metrů a časem 1:54,18 zlepšila vlastní český rekord.

Trojnásobná olympijská šampionka, která v pátek vstoupila do sezony triumfem na tříkilometrové trati, dnes nestačila jen na americké duo Brittany Boweová a Heather Richardsonová. Boweová zajela světový rekord 1:51,59, její krajanka byla o 68 setin pomalejší.

Sáblíková porazila o jedinou setinu čtvrtou Norku Idu Njaatunovou, s kterou jela ve dvojici. Osmadvacetiletá česká reprezentantka překonala o 26 setin své dosavadní maximum na patnáctistovce, které zajela předloni rovněž v Calgary.

Nový ročník Světového poháru zahájila Sáblíková podobně, jako zakončila minulou sezonu - v březnu v Erfurtu rovněž vyhrála trojku a skončila třetí na poloviční trati. Na německém oválu navíc ovládla závod s hromadným startem, který se v Calgary teprve pojede.

Boweová překonala nejstarší světový rekord v rychlobruslení na olympijských tratích. Z deset let starého výkonu Kanaďanky Cindy Klaasenové ubrala rovné dvě desetiny. Sedmadvacetiletá Američanka se zapsala do rekordních tabulek den poté, co ji Richardsonová připravila po dvou letech o světový rekord na kilometru.

ČTK