18. dubna 2014 12:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Velikonoční vajíčka rozhodla: boj o finále Fed Cupu začne Šafářová

Usměvavá Lucie Šafářová na tiskové konferenci před semifinále Fed Cupu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usměvavá Lucie Šafářová na tiskové konferenci před semifinále Fed Cupu | foto: ČTK

OSTRAVA Lucie Šafářová rozehraje ostravské semifinále tenisového Fed Cupu s obhájkyněmi titulu Italkami. Česká dvojka nastoupí v sobotu od 13:00 v ČEZ areně proti Saře Erraniové, po nich budou hrát Petra Kvitová s Camilou Giorgiovou. Rozhodl o tom dnešní los z velikonočních vajíček na Nové radnici.

V neděli by měly od 12:00 začít hrát týmové jedničky Kvitová s Erraniovou a po nich podle stavu Šafářová s Giorgiovou. Do čtyřhry jsou nahlášeny Klára Zakopalová s Andreou Hlaváčkovou a Roberta Vinciová s Karin Knappovou.

Program semifinále

Sobota (13:00)

  • Šafářová (22. WTA) - Erraniová (11.)
  • Kvitová (6.) - Giorgiová (54.)

Neděle (12:00):

  • Kvitová - Erraniová
  • Šafářová - Giorgiová
  • Koukalová, Hlaváčková - Vinciová, Knappová.

Kapitáni ale mají možnost nominace do dvouher i čtyřhry podle potřeby změnit. Losování se uskutečnilo v duchu velikonočních svátků. Jména hráček byla nalepena na čokoládových vajíčkách. Kapitáni dali vajíčka hráčkám a zlatou nálepku určující první hrající dostala Erraniová. Právě termín Velikonoc ale zápasu nepřeje, z kapacity 5500 míst ještě zbývá k prodeji na sobotu tisícovka lístků.

Tenistky se s Italkami utkají již počtvrté za posledních pět let. Loni v Palermu prohrály, předloni Itálii doma porazily a v roce 2010 neuhrály v Římě ani bod. "Vždycky vyhrál domácí tým, tak doufám, že to bude pokračovat," přál si kapitán Petr Pála.

Češky a Italky posledních pět let soutěži družstev vládnou. Tým okolo Kvitové vyhrál v letech 2011 a 2012, Italky triumfovaly v letech 2009, 2010 a loni.

Postupující tým se v listopadovém finále střetne s vítězem utkání mezi Austrálií a Německem. Češky by jely do Austrálie, s Němkami by hrály doma.

Petra Kvitová při tréninku před semifinále s Itálií

Petra Kvitová při tréninku před semifinále s Itálií

ČTK, Lidovky.cz