Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Samková vyměnila prkno. Zúčastní se longboardového závodu

Sport

  18:00
BENÁTKY NAD JIZEROU - Snowboardová královna Eva Samková se chystá na vrchol letošní sezony do Pchjončchangu. Letní suchou přípravu okoření longboardcrossovým závodem Red Bull Feel the Wheel v Benátkách nad Jizerou.

Eva Samková se raduje z triumfu na Feel the Wheel. foto: Red Bull Content Pool

Po dvouleté pauze se 17. června postaví na start speciálně upravené trati a bude se snažit obhájit předloňské vítězství.

„Posledně jsem to nečekala. Letos si úplně si nevěřím, konkurence bude velká,“ směje se nejlepší žena Světového poháru ve snowboardcrossu.

Za necelý měsíc se do Benátek nad Jizerou sjede longboardová elita z celých Čech.

V unikátním klání, ve kterém se kombinuje snowboardcross a jízda na „dlouhém prkně“, budou závodníci a závodnice bojovat o titul krále Red Bull Feel the Wheel. „Bude to stoprocentně veliký,“ slibuje duchovní otec celé akce biker Michal Maroši.

Co je Feel the Wheel?

Když zazní startovní povel, šest jezdců na longboardu se vydá na speciální pumptrackovou trať plnou boulí a klopených zatáček. Z každé rozjížďky postupují tři nejrychlejší závodníci do dalšího kola, ostatní dva vypadávají. Stejným vyřazovacím systémem se postupuje i v ženské kategorii. Ze všech rozjížděk se tak pět závodníků dostane až do finálové jízdy, z níž vzejde vítěz letošního ročníku Red Bull Feel the Wheel.

Jednou z největších hvězd na pumptrackové trati bude snowboardistka Eva Samková. Ta si disciplínou podobnou snowoardcrossu zpestřuje léto, než se vydá za sněhem do daleké Argentiny.

„Strašně se těším. Mám to v Benátkách moc ráda a zvlášť teď je tam moc pěkně. Navíc jsme závod před dvěma lety vyhrála, a to jsem to na skatu nebo longboardu skoro vůbec neuměla. Teď už mám trochu víc naježděno,“ připomíná Samková své vítězství.

A jak to vlčí dáma vidí letos? „Na obhajobu si úplně nevěřím. Myslím, že bude větší účast a tím pádem i větší konkurence. Skoro jsem letos nejezdila, budu si muset zajet do Benátek natrénovat,“ nebere předloňská vítězka závod na lehkou váhu.

Kromě benátského klání se Eva Samková momentálně věnuje atletice a posilování. V srpnu pak uteče trénovat z teplých českých krajin na zasněžené vrcholky argentinských hor do Jižní Ameriky.

Na pražském hradě byla přítomná i olympijská vítězka ze Soči Eva Samková.
Eva Samková (vlevo), biker Michal Maroši (uprostřed) a Vavřinec Hradilek se...

Eva Samková ale nebude jedinou hvězdou prohánějící se na prkně po dráze. Společnost jí bude dělat její snowboardový tým. Samozřejmostí je také start autora jedinečného konceptu Michala Marošiho.

Ten před dvěma lety skončil na třetí příčce a své umístění bude chtít v letošním ročníku určitě vylepšit.

Skateboardové triky vymění v Benátkách za rychlost a pověstné pumpování několikanásobný mistr české republiky a jediný český vítěz světového poháru ve skateboardingu Maxim Habanec.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!