Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šebrle prohrál po dvanácti letech s Čechem

Sport

  18:10
Čeští vícebojaři ovládli mezistátní halové pětiutkání ve Stromovce. S převahou vyhráli týmovou soutěž a první dvě místa jim patřila i mezi jednotlivci, byť v nezvyklém pořadí. Jedničkou sedmiboje nebyl zkušený Roman Šebrle, ale v osobním rekordu 5933 bodů dvacetiletý talent Adam Sebastian Helcelet. Šebrle naposledy prohrál v sedmiboji s krajanem na halovém ME 2000 v Gentu, kdy skončil druhý za Tomášem Dvořákem.

Roman Šebrle. foto: ČTK

Mladík Helcelet měl o 125 bodů víc, než jeho slavnější kolega Šebrle. "Samozřejmě si toho vážím, ale je třeba říct, že v této fázi přípravy nebyl ve své nejlepší formě," řekl novinářům teprve dvacetiletý vícebojař.

Podle sedmatřicetiletého Šebrleho ale porážka s mladším krajanem měla přijít mnohem dřív. "Podívejte, kolik mi je! Mělo to přijít už dávno. Jsem moc rád, že tu konečně zase je takový supertalent, který má na to, aby v budoucnu třeba i vozil medaile."

Šebrle by chtěl odjet i na halové MS

Šebrle po tříměsíční přípravě v USA a Jižní Africe startoval v tradičním mezistátním utkání po 13 letech. Už před závodem ale prohlásil, že lepší výkon očekává až za dva týdny při vícebojařském mistrovství republiky.

Šebrle ale stále pomýšlí na pozvánku na halové mistrovství světa. Kdyby to ale nevyšlo, zúčastní se desetiboje v Jihoafrické republice, kde by rád splnil limity na letní mistrovství Evropy a hlavně na olympijské hry. "Pokud vydržím zdravý, měl bych na to mít. Zatím mě jen pobolívá koleno, snad se z toho nevyvine něco vážnějšího," prohlásil Šebrle.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!