Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Seemanová si zaplavala ve finále MS, tam se probojovala i Kubová-Baumrtová

Sport

  14:00
chang-čou - Plavkyně Barbora Seemanová obsadila na mistrovství světa v krátkém bazénu v čínském Chang-čou osmé místo v závodu na 200 m volný způsob.

Barbora Seemanová. foto: Instagram/Barbora Seemanová

Budete plavat jinde? Dostanete zákaz až na dva roky, vyhrožuje federace

Osmnáctiletá Češka zaplavala ve finále na setinu shodný čas 1:54,82 jako v ranních rozplavbách. 

Do středečního finále na trati 100 metrů znak postoupila Simona Kubová, jež na mezinárodní scéně závodí poprvé po svatbě a změně jména z rodného Baumrtová.

Seemanová se v říjnu blýskla ziskem dvou zlatých medailí na olympijských hrách v mládeže v Buenos Aires a formu potvrdila i mezi dospělými. 

Česká plavkyně Simona Kubová-Baumrtová.

Časem sice zaostala o osm desetin za vlastním českým rekordem z listopadového závodu v Plzni, ale jako poslední osmá postoupila do finále. 

V něm výkon zopakovala a na vítěznou Ariarne Titmusovou z Austrálie ztratila 3,44 sekundy.

Sedmadvacetiletá Kubová zaplavala na znakařské stovce v rozplavbách čas 57,13. Ve večerním semifinále si o pět setin pohoršila, ale jako sedmá se kvalifikovala do středečního finále.

O medaile v Chang-čou nepoplave nejzkušenější česká reprezentantka Petra Chocová, jež v semifinále na trati 50 m prsa obsadila časem 30,42 dvanáctou pozici. K finále dvaatřicetileté plavkyni chybělo 24 setin sekundy.

O první světový rekord šampionátu se postaral Japonec Daija Seto v závodě 200 m motýlek. 

Barbora Seemanová.
Barbora Seemanová.

Ve finále zvítězil v čase 1:48,24 před Chadem Le Closem, jemuž navíc vzal historické maximum. Jihoafričanův rekordní čas z roku 2013 byl o 32 setin pomalejší.

Čtrnácté zlato z MS v krátkém bazénu vybojovala fenomenální Katinka Hosszúová. 

Maďarská „Iron Lady“ obhájila zlato v polohovém závodu na 400 metrů v čase 4:21,40. České reprezentantky Barbora Závadová a Tereza Horáková vypadly v ranních rozplavbách.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...