Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Těším se na jídlo od maminky,‘ prohlásila po třech medailích plavkyně Seemanová

Sport

  17:40
PRAHA - Z bazénu pražského Motorletu si pro dvě zlaté medaile do Buenos Aires vyrazila Barbora Seemanová. A kromě dvou nejcennějších ocenění přivezla z olympijských her mládeže i jeden bronz.

Vpravo plavkyně Barbora Seemanová, vlevo čtvrtkařka Barbora Malíková. foto: ČTK

„Chtěla jsem být ve finále ve všech třech disciplínách. Což se mi i povedlo. Jinak jsem si ale velké cíle nedávala, nerada to říkám dopředu,“ říká osmnáctiletá reprezentantka, která se účastnila i olympijských her v Riu před dvěma roky.

Medailistky z OH mládeže - zleva běžkyně Barbora Malíková a plavkyně Barbora...
Barbora Seemanová.

Přípravu jí komplikovala hlavně mononukleóza, která ji na jaře úplně vyřadila ze závodů. I přesto si ale na olympiádě mládeže připsala zlaté medaile za 50 a 100 metrů volným způsobem a bronz za 200 metrů volným způsobem.

Pochází z rodiny, v níž plavou prakticky všichni. Posuďte sami. „Táta závodně plaval, když byl mladší. Brácha taky, mamka sice neplavala závodně, ale všichni se nejen okolo bazénu, ale i celkově všech sportů, pohybujeme,“ usmívá se sympatická dívka.

Studentka ekonomického lycea ještě chodí na střední školu, ale už nyní přemýšlí nad budoucností, kterou vidí ve skloubení studia s plaváním. „Spíš to asi nebude v ekonomickém oboru, ale preferovala bych zahraničí. Kvůli plavání bych asi chtěla do Spojených států,“ upřesňuje svou volbu.

A na co se po olympiádě nejvíce těší?

„Na dobré jídlo od maminky. A asi i na ten klid, který kolem sebe budu mít,“ směje se Seemanová. „Nebudu muset řešit, zda mám u sebe akreditaci nebo jestli mám na sobě olympijské oblečení,“ dodává naděje českého plavání.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat