Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Těším se na jídlo od maminky,‘ prohlásila po třech medailích plavkyně Seemanová

Vpravo plavkyně Barbora Seemanová, vlevo čtvrtkařka Barbora Malíková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vpravo plavkyně Barbora Seemanová, vlevo čtvrtkařka Barbora Malíková. | foto: ČTK

PRAHA Z bazénu pražského Motorletu si pro dvě zlaté medaile do Buenos Aires vyrazila Barbora Seemanová. A kromě dvou nejcennějších ocenění přivezla z olympijských her mládeže i jeden bronz.

„Chtěla jsem být ve finále ve všech třech disciplínách. Což se mi i povedlo. Jinak jsem si ale velké cíle nedávala, nerada to říkám dopředu,“ říká osmnáctiletá reprezentantka, která se účastnila i olympijských her v Riu před dvěma roky.

Medailistky z OH mládeže - zleva běžkyně Barbora Malíková a plavkyně Barbora...
Barbora Seemanová.

Přípravu jí komplikovala hlavně mononukleóza, která ji na jaře úplně vyřadila ze závodů. I přesto si ale na olympiádě mládeže připsala zlaté medaile za 50 a 100 metrů volným způsobem a bronz za 200 metrů volným způsobem.

Pochází z rodiny, v níž plavou prakticky všichni. Posuďte sami. „Táta závodně plaval, když byl mladší. Brácha taky, mamka sice neplavala závodně, ale všichni se nejen okolo bazénu, ale i celkově všech sportů, pohybujeme,“ usmívá se sympatická dívka.

Studentka ekonomického lycea ještě chodí na střední školu, ale už nyní přemýšlí nad budoucností, kterou vidí ve skloubení studia s plaváním. „Spíš to asi nebude v ekonomickém oboru, ale preferovala bych zahraničí. Kvůli plavání bych asi chtěla do Spojených států,“ upřesňuje svou volbu.

A na co se po olympiádě nejvíce těší?

„Na dobré jídlo od maminky. A asi i na ten klid, který kolem sebe budu mít,“ směje se Seemanová. „Nebudu muset řešit, zda mám u sebe akreditaci nebo jestli mám na sobě olympijské oblečení,“ dodává naděje českého plavání.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...