Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfka Masarykova okruhu: S ministrem jsme si zanotovali

Sport

  8:00
PRAHA - Slíbil jí rychlé jednání a slovo dodržel. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš se včera sešel s Ivanou Ulmanovou, výkonnou ředitelkou a předsedkyní představenstva brněnského Masarykova okruhu.

Ivana Ulmanová (Ředitelka brněnského Masarykova okruhu) foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

 Téma jednání: finanční podpora Velké ceny České republiky, závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ten se každoročně koná v půlce srpna a státu přináší až sto milionů korun na daních, jeho organizátoři však prodělávají.

"Našli jsme vzájemnou notu. Teď musíme najít nějaké vzájemné řešení," řekla Ulmanová, která přišla na ministerstvo s požadavkem státní dotace v minimální výši 25 milionů korun.

"Konkrétní příslib ještě zatím nemám. Bavili jsme se v teoretické rovině a hledali jsme možnosti, kde najít nějaké prostředky a jak Velké ceně pomoci. A to i mimo ministerstvo školství, třeba v podobě nalezení nějakého silného partnera," vysvětlila Ulmanová.

Jak včera Lidové noviny informovaly, prodělá letos Masarykův okruh na závodě MS mezi 10 až 30 miliony korun. "Bylo to první jednání, jsme domluveni na dalším," dodala Ulmanová.

Mohlo by vás zajímat