27. října 2016 17:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Semifinále Turnaje mistryň bude s českou účastí! Postoupila do něj Šafářová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lucie Šafářová a Matteková-Sandsová slavily triumf v Pekingu. Podaří se jim to i na Turnaji mistryň? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová a Matteková-Sandsová slavily triumf v Pekingu. Podaří se jim to i na Turnaji mistryň? | foto: Reuters

Praha Česká republika bude mít zástupkyni v semifinále Turnaje mistryň. Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou–Sandsovou nakonec dokázala udolat maďarsko-kazašský pár Babosová, Švedovová, který porazila 5:7, 7:6 a 10:2.

První set měl americko-český tým rozehraný velmi dobře. Vedl už 4:1, jenže jak rychle vedení získal, tak ho zase i ztratil. Za stavu 5:6 se oba deblové páry tahaly o rozhodující gem, nakonec ale byly úspěšnější Babosová se Švedovovou, které set vyhrály 7:5.

Druhá sada přinesla drama, které vrcholilo za stavu 5:6 z pohledu Šafářové a Mattekové–Sandsové. Jejich protivnice totiž měly na raketách dva mečboly, jenže ani jeden z nich nedokázaly proměnit. Hru zakončily dvojchybou a šlo se do tiebreaku.

V něm hrála ze začátku dobře hlavně Šafářová, jenže následně se jí nepovedly dva těžké údery a bylo srovnáno – 4:4. A o malou chvíli později už česká tenistka zahrála jen do sítě a soupeřky měly třetí mečbol.

Jenže Šafářová s Mattekovou-Sandsovou držely před čtvrtečním střetem šestnáctizápasovou sérii bez porážky. A vzdávat se sedmnáctého vítězství v řadě nechtěly tak lacino. Tiebreak otočily, uzmuly i setbol a oba páry se tak po skoro dvou a půl hodině mohly chystat na supertiebreak.

A v něm se ukázala větší psychická odolnost americko-českého páru. Jejich soupeřky ztratily tři mečboly v průběhu druhého setu, což naopak velmi nabudilo Šafářovou s Mattekovou-Sandsovou. Záhy se tak ujaly vedení 4:0, které posléze narostlo až na 7:2.

Šafářová měla k dispozici dvě podání, z nichž obě proměnila. S americkou tenistkou tak měly dohromady sedm mečbolů. Z nich proměnily už to první, čímž postoupily do semifinále Turnaje mistryň.

V něm se potkají s francouzskými tenistkami Carolinu Garciaovou a Kristinu Mladenovičovou. Ty ve čtvrtek ráno porazily Karolínu Plíškovou s Julií Goergesovou 6:4 a 6:2.

Jan Krejcar
  • 0Diskuse
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní rodinný dům se zahradou. Sen si mohla splnit, když si jeho manželka našla po mateřské dobře placenou práci, a finanční rozpočet rodiny se tak zvýšil. Stavba rodinného domu na klíč mohla začít.

Najdete na Lidovky.cz