Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šílenci v Planici. Slovincům se povedl první tandemový skok na lyžích

Sport

  14:30
PLANICA/PRAHA - Šílený nápad? Příliš odvážný? Ne tak ve Slovinsku, kde jsou skoky na lyžích povýšeny málem na náboženství. V Planici, kolébce slovinského, ale i světového sportu spojeného s můstky, uskutečnili zkušení Rok Urbanc a Jaka Rus, kteří již skáčou jen pro radost, první tandemový skok v historii.

Rok Urbanc a Jaka Rus se zapsali společným skokem do historie. foto: Reuters

„Zdálo se to jako nemožné, ale povedlo se. Jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí celého týmu,“ napsal na Facebooku Urbanc, bývalý reprezentant Slovinska, po skoku dlouhém 35 metrů.

S myšlenkou uskutečnit tandemový skok a dosáhnout tak dalšího milníku přišel Marko Filej z webového portálu Trainers4me.com.

„Před několika měsíci jsem oslovil skokanského trenéra Vasju Bajce. Zdálo se mu to příliš odvážné, ale postupně tomu začal věřit,“ citoval Fileje lublaňský list Delo, který přitom zmínil kouče známého také v Česku.

„Vasja do všeho zasvětil Roka Urbance a Jaku Rusa, kteří pak historický krok realizovali. Že se to povedlo, je především jejich zásluha, jsme první,“ dodal s potěšením Filej.

„Nemůžeme tomu uvěřit, zažili jsme úžasný adrenalin. Ale pokud jste dost šílení, nic není nemožné,“ doplnil Jaka Rus, zatímco list Delo si zavtipkoval.

Pokud prý by se tato disciplína stala součástí Světového poháru, není pochyb o tom, kdo by dominoval - Slovinsko. „Máme přece především bratry Petera a Domena Prevce, ti by pro tandemové skoky byli ideální,“ připomněl deník.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Novostavba 1+kk s balkonem
Novostavba 1+kk s balkonem

Frýdecká, Praha 9 - Letňany, okres Praha
11 500 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat