Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Skokana Jandu diskvalifikovali

18:49
OBERSTDORF - Diskvalifikací skončil kvalifikační trénink pro největšího favorita Turné čtyř můstků Jakuba Jandu. Českému skokanovi tak byla odebrána pátá příčka, kterou si skoky v kvalifikaci vybojoval.

Jakub Janda foto: ČTK

Do závodu tak nastoupí v pozici padesátého skokana z kvalifikace a diváci tak hned v prvním kole závodu uvidí souboj mezi vedoucím závodníkem Světového poháru Jandou a vítězem kvalifikace Andreasem Widhölzelem z Rakouska.

Janda doplachtil do vzdálenosti 134,5 metru a v původní výsledkové listině figuroval na páté pozici. Posléze však byl odsunut na konec výsledkové listiny, protože délka jeho lyží
neodpovídala skokanově aktuální hmotnosti.

Kvalifikačními skoky se před Jandu dostal kromě Widhölzela také Němec Uhrmann, Švýcar Küttel a Slovinec Kranjec.

Do závodu postoupili i další dva čeští skokané Jan Matura a Antonín Hájek. Matura v kvalifikaci skočil 121,5 metru a po šestadvacáté příčce se hned na úvod prvního kola utká s Japoncem Daikim Item. Hájek skočil o sedm a půl metru méně, postoupil jako jednačtyřicátý a narazí na Rusa Dmitrije Vasiljeva. Naopak už v kvalifikaci vypadl poslední ze čtveřice Čechů Jan Mazoch, jenž po skoku dlouhém 108,5 metru obsadil šestapadesátou příčku.