8. září 2010 21:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Snookerový šampion Higgins pyká. Dostal půlroční distanc

John Higgins. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Higgins. | foto: ČTK

LONDÝN Půlroční zákaz startů a pokutu 75.000 liber (2,2 milionu korun) dostala světová jednička ve snookeru John Higgins jako trest za aféru s údajným ovlivňováním zápasů.

Distanc běží trojnásobnému světovému šampionovi od května, takže v listopadu může začít znovu hrát. Aféru rozpoutal v květnu britský nedělník News of the World.

Jeho reportér v přestrojení za ruského podnikatele natočil na video schůzku s Higginsem a jeho agentem Patem Mooneyem v Kyjevě, na níž se dohodli, že pětatřicetiletý slavný Skot úmyslně prohraje v některých framech na čtyřech turnajích a dostane za to 261.000 liber.
John Higgins.

Higgins před disciplinární komisí vypověděl, že se během jednání cítil zastrašován. Nezávislý tribunál dnes Higginse očistil od podezření, že za úplatu manipuloval s výsledky.

Potrestal ho však za to, že nenahlásil pokusy o ovlivnění a poškodil pověst svého sportu. Higgins, jenž odmítl, že by někdy schválně prohrál, trest přijal. Mooney, který už na jaře rezignoval na funkci ve snookerové asociaci, dostal doživotní zákaz činnosti v tomto sportu.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz