Soukalová dojela na exhibici na posledním místě. Chyběla jí minuta a půl, aby se mu vyhla

17:00aktualizováno  18:50
ŤUMEN/PRAHA - Michal Šlesingr a vítězka Světového poháru Gabriela Soukalová obsadili v biatlonové exhibici v Ťumeni v závodu s hromadným startem shodně poslední desátá místa. Oba čeští reprezentanti dokončili závod na Sibiři s velkou ztrátou. Ve smíšené štafetě byli předposlední, devátí.

Gabriela Soukalová v Ťumeni soupeřkám vůbec nestačila. foto: ČTK/AP

Soukalová: O biatlonu se teď nechci ani bavit. Chtěla bych mluvit o klucích

Šlesingr udělal čtyři chyby na střelnici a na domácího vítěze Antona Šipulina ztratil 1:05,7 minuty.

Za předposledním devátým místem, které obsadila norská legenda Ole Einar Björndalen, zaostal český biatlonista o více než dvacet sekund.

Gabriela Soukalová (uprostřed) na MS v Oslu.
Gabriela Soukalová na MS v Oslu.

Dokonce půldruhé minuty chybělo k vyhnutí se poslednímu místu Soukalové. Královna uplynulé sezony SP si připsala pět chyb při střelbě a do cíle dorazila o 2:15,8 minuty později než vítězná Dorothea Wiererová z Itálie.

Devátou příčku obsadili Šlesingr se Soukalovou v závodu smíšených štafet, který vyhráli Björndalen a Italka Karin Oberhoferová. Češi na ně ztratili minutu.