Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soukalová: Prezident má být slušný člověk. Za Zemanem bych na Hrad nepřišla

Sport

  8:00
PRAHA - „Zeman, nebo Schwarzenberg?“ zazněla mimo jiné „rozstřelová“ otázka od moderátora videochatu s Gabrielou Soukalovou. „Tak to je jasný, Schwarzenberg,“ odpověděla pohotově Soukalová, která o pár hodin později ovládla anketu Biatlonista roku 2016. A dodala, že případné pozvání na Hrad od Zemana by odmítla.

Gabriela Soukalová při video-chatu pro iDNES.cz foto: Yan Renelt, MAFRA

„Jako hlavu státu bych si představovala člověka, který bude i určitým vzorem pro dnešní generaci. Podle mě by to měl být člověk slušný, který si váží lidí kolem sebe, snaží se mít férový přístup a prezentuje Českou republiku ve světě slušnou formou,“ pokračovala biatlonistka poté, co byla tázána na to, jak by popsala českou hlavu státu a tuzemskou politickou scénu.

Gabriela Soukalová, vítězka ankety Biatlonista roku 2016.
Gabriela Soukalová s přítelem Petrem Koukalem na vyhlášení ankety biatlonista...

„Nic z toho o našem současném prezidentovi říct nemohu. V případě pana Zemana doufám, že další volební období už nebude pro něj, ale pro někoho jiného, slušnějšího,“ dodala Soukalová.

Po olympiádě v Soči obdržela stejně jako další úspěšní sportovci pozvání na Pražský hrad, dvojnásobná stříbrná medailistka se ale Zemanovy akce nezúčastnila.

Autor: