Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soukalovou čeká adrenalinová novinka: běžkařský skikros

Sport

  15:53
Kometa světového biatlonu Gabriela Soukalová má za sebou úspěšnou sezonu, během níž si i několikrát zazpívala. Nyní má ale před sebou novinku: v pátek a sobotu se zúčastní adrenalinového dobrodružství jménem Red Bull Nordix. To je závod, který se podobá skikrosu (taky vás při sjezdu čeká několik skoků, klopených zatáček a k tomu soupeříte s třemi dalšími závodníky), jen místo sjezdovek jedete na běžkách.

Gabriela Soukalová. foto: MAFRA - Petr Lemberk

A Soukalová slibuje: "Skikros jsem nikdy nezkoušela, ale párkrát jsem už sjížděla sjezdovku na běžkách. Člověk si pak zvykne na tu rychlost a získá stabilitu. Jsem v tomhle směru asi docela otrkaná."

FOTOGALERIE

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová

Nordix tak poprvé okusí ve Špindlerově mlýně, kde se odehraje dokonce celosvětové finále této disciplíny. V pátek je na programu kvalifikace, v sobotu už klasický vyřazovací "pavouk".

"Ve všem, co dělám, tak závodím. I když přecházím na zeleného panáčka, tak chci být na druhé straně první. Tady to nebude jiné, mám to prostě v krvi. Tím spíš že mi po sezoně zbylo ještě dost energie," říká Soukalová a prý už moc dobře ví, do čeho jde. "Viděla jsem sestřih a ztratila při něm řeč. Přítel mi poslal odkaz a straší mě s ním. Poprvé jsem totiž pochopila, že ti kluci skákali opravdu vysoko a ve velké rychlosti. A že možná v nějaké zatáčce dojde na lokty, samozřejmě v rámci fair play."

Biatlonová kráska nebude jediným reprezentantem sportu, který během letošní sezony uchvátil v Česku mnoho lidí. Ve Špindlerově Mlýně se představí třeba i Ondřej Moravec, čtvrtý z mistrovství světa. "Bude to nářez. Rychlost naberete téměř okamžitě a do toho ty skoky," říká.

Ten se na trati "popere" třeba i s lyžařem Lukášem Bauerem, Stanislavem Řezáčem či Dušanem Kožíškem. Nakonec bohužel do Krkonoš nedorazí původně avizovaní Petter Northug a Dario Cologna, oba chtějí prožít velikonoční víkend v rodinném kruhu.

Ve Špindlerově Mlýně však nepůjde jen o zábavu, protože nejlepší si rozdělí prize money 5 tisíc eur, 125 tisíc korun! A pozor: na ně mohou dosáhnout i normální "smrtelníci", protože do kvalifikace se mohl přihlásit kdokoliv a pakliže ho čas z ní posune až do sobotního rozstřelu, může si klidně slušně přivydělat.

Zpěv Soukalové na závěr biatlonového MS v Novém Městě na Moravě

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...