Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soukalovou čeká adrenalinová novinka: běžkařský skikros

Sport

  15:53
Kometa světového biatlonu Gabriela Soukalová má za sebou úspěšnou sezonu, během níž si i několikrát zazpívala. Nyní má ale před sebou novinku: v pátek a sobotu se zúčastní adrenalinového dobrodružství jménem Red Bull Nordix. To je závod, který se podobá skikrosu (taky vás při sjezdu čeká několik skoků, klopených zatáček a k tomu soupeříte s třemi dalšími závodníky), jen místo sjezdovek jedete na běžkách.

Gabriela Soukalová. foto: MAFRA - Petr Lemberk

A Soukalová slibuje: "Skikros jsem nikdy nezkoušela, ale párkrát jsem už sjížděla sjezdovku na běžkách. Člověk si pak zvykne na tu rychlost a získá stabilitu. Jsem v tomhle směru asi docela otrkaná."

FOTOGALERIE

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová

Nordix tak poprvé okusí ve Špindlerově mlýně, kde se odehraje dokonce celosvětové finále této disciplíny. V pátek je na programu kvalifikace, v sobotu už klasický vyřazovací "pavouk".

"Ve všem, co dělám, tak závodím. I když přecházím na zeleného panáčka, tak chci být na druhé straně první. Tady to nebude jiné, mám to prostě v krvi. Tím spíš že mi po sezoně zbylo ještě dost energie," říká Soukalová a prý už moc dobře ví, do čeho jde. "Viděla jsem sestřih a ztratila při něm řeč. Přítel mi poslal odkaz a straší mě s ním. Poprvé jsem totiž pochopila, že ti kluci skákali opravdu vysoko a ve velké rychlosti. A že možná v nějaké zatáčce dojde na lokty, samozřejmě v rámci fair play."

Biatlonová kráska nebude jediným reprezentantem sportu, který během letošní sezony uchvátil v Česku mnoho lidí. Ve Špindlerově Mlýně se představí třeba i Ondřej Moravec, čtvrtý z mistrovství světa. "Bude to nářez. Rychlost naberete téměř okamžitě a do toho ty skoky," říká.

Ten se na trati "popere" třeba i s lyžařem Lukášem Bauerem, Stanislavem Řezáčem či Dušanem Kožíškem. Nakonec bohužel do Krkonoš nedorazí původně avizovaní Petter Northug a Dario Cologna, oba chtějí prožít velikonoční víkend v rodinném kruhu.

Ve Špindlerově Mlýně však nepůjde jen o zábavu, protože nejlepší si rozdělí prize money 5 tisíc eur, 125 tisíc korun! A pozor: na ně mohou dosáhnout i normální "smrtelníci", protože do kvalifikace se mohl přihlásit kdokoliv a pakliže ho čas z ní posune až do sobotního rozstřelu, může si klidně slušně přivydělat.

Zpěv Soukalové na závěr biatlonového MS v Novém Městě na Moravě

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat