Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Soustředím se na Londýn. I za cenu mistrovství'

Sport

  18:10
PRAHA - Dlouho o něm nebylo slyšet, také se desetibojař Roman Šebrle schovával tři měsíce ve Spojených státech a Jižní Africe. Ale svůj užitek to přineslo. "Trénoval jsem víc než v minulosti. Teď chci jen splnit limit na olympiádu," vytyčil si jasný cíl. V 37 letech má být ta londýnská jeho poslední. A Šebrle si po dlouhé době nestěžuje na zranění.

V březnu je halové mistrovství světa, v létě Londýn. Co je vaší prioritou?
Jednoznačně olympiáda, na kterou se budu připravovat.

A co když splníte limit i na šampionát? Poletíte do Istanbulu?
Přiznám se, že nevím, co chci, aby dopadlo. Jasně, mistrovství je mistrovství, to se neodmítá a rád bych se tam podíval. Ale kdybych se na něj nedostal, tak bych mohl jít na závod týden potom, kde věřím, že se v pohodě nominuju do Londýna. Takže bych se v sezoně už nemusel honit s limitem.

Nemyslíte, že v hale máte větší šance na medaili?
V hale to bude těžké. Tam je sedm disciplín, hodně jich je rychlostních, a jelikož mi rychlost už trochu odešla, získat medaili tam bude těžší než v létě venku.

Když vás takhle poslouchám, vy klidně to halové mistrovství s lehkým srdcem zahodíte…
Když zůstanu zdravý a nenominuju se, tak mě to opravdu mrzet nebude, protože moje mysl se už upíná na desetiboj v březnu. A to, že si zajistím nominaci už v březnu, je pro mě dost lákavá představa, protože bych nebyl závislý na tom, kde musím dál závodit.

Jak se budete měsíc a půl doma hlídat, abyste zůstal zdravý?
Je sice zima, ale my už tolik netrénujeme. Tréninky budou intenzivnější. Jenže jich bude míň, takže tělo nebude tak náchylné.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat