25. ledna 2010 19:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spokojený Pála: Těsné vítězství mi dá více, než kdybych ho sundal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ondřej Pála (vlevo) v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála (vlevo) v akci. | foto: www.boxing.cz

PRAHA V noci ze soboty na neděli zvládla česká jednička v těžké váze Ondřej Pála úspěšně vstup do roku 2010. V německém Cuxhavenu porazil na body amerického veterána Roberta Hawkinsem. „Byla to pro mě dobrá zkušenost,“ vypráví Pála v rozhovoru pro LN o zápase, který nakonec přes velký zmatky odvysílal Eurosport.

Jak se momentálně cítíte po sobotním těžkém zápase? 
Teď už dobře, ale je pravda, že jsem po zápase byl hodně unavený. Ten začátek byl hodně pozdě, přišel jsem na řadu až po půlnoci.

Soupeř byl hodně defenzivní, jak se vám boxovalo?
Defenzivní bych úplně neřekl. Bylo to zvláštní. Strašně těžko se s ním boxovalo. Byl výborně fyzicky připravenej, věděl přesně kdy se na mě navěsit a kdy uhnout.

ZMATENÝ EUROSPORT

Český boxer Ondřej Pála měl v sobotu boxovat v přímém přenosu Eurosportu. Ten byl naplánován od 21:30 do 23:30 hodin. Nakonec k tomu skutečně došlo, kolik fanoušků jej ale vidělo naživo, zůstává otázkou.

Pála totiž vstoupil do ringu až po půlnoci a komentátor na české verzi sportovního kanálu již dopředu po třiadvacáté hodině avizoval, že se zápas Ondřeje Pály živě nestihne a za redakci se omlouval.

Přenos skutečně skončil a podle plánu pokračoval záznam z Australian Open. Ten byl ale po půlhodině ukončen a režie Eurosportu opět zaměřila svou pozornost do Cuxhavenu na profesionální box.

DALŠÍ TELEVIZNÍ ZMATKY:
- SELHÁNÍ ČT: JIZERSKÁ PADESÁTKA ZE ZÁZNAMU, BAUER VŮBEC - VÍCE ZDE!

Bylo to strašně těžké. Na koukání to nebyl úplně krásný zápas, ale i takové občas přijdou. Sebekriticky musím přiznat, že to z mé strany nebylo úplně ideální.

Dalo by se říct, že vám takový zápas dal více, než kdybyste ho sundal hned v prvním kole?
Stoprocentně. Dalo mi to hodně. Maloval jsem si, že přijdu, zakřičím a on se podělá (směje se). To se nestalo. A je to nakonec dobře. Určitě je to pro mě do budoucna velká zkušenost.

Jak se vám boxovalo takto pozdě, vlastně po půlnoci?
Už jsem to zažil. A upřímně je to hrozné. A to jsem do haly přišel ještě později než jsem měl, dorazil jsem asi až tři hodiny před zápasem. To čekání bylo hrozné, nemám to rád, ale musím si na to zvyknout.

Takže jste nakonec celý galavečer končil? 
Ano, šel jsem na řadu jako poslední. Ale říkám, musím si na to zvyknout, upravili jsme tomu také časově tréninky.

Jaký je váš další program?
Ten je snadný, zítra odjíždím na hory. Jedu na pět dní do Itálie na snowboard.

To asi není váš trenér moc nadšen ...
Není, trošku Jurije (Jurij Krivoručko, kouč Ondřeje Pály, pozn. redakce) ta představa děsí, ale já jsem zodpovědnej. Mám helmu, nepiju, nemluvím sprostě, jsem slušný lyžař (směje se).

A potom zase naplno do tréninku? 
Ano, ale asi se mi moc chtít nebude. Ale někdy na konci března mě čeká v Hamburku další zápas, mělo by se jednat o ještě lepšího soupeře, než byl Hawkins.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!